Petarda Chelseaja, Valencia se je reševala v dodatku

Liga Europa 14. Mar 201920:48 > 20:51
Catherine Ivill/Getty Images

Chelsea, Napoli in Valencia so prve ekipe, ki so si zagotovile mesto v četrtfinalu Lige Evropa. Hat-trick Girouda, Valencia v sodniškem dodatku, le Napoli brez drame.

Chelsea je do četrtfinala Lige Evropa prišel s prepričljivo zmago na gostovanju pri Dinamu v Kijevu, kjer je slavil z rezultatom 5:0. Pečat tekmi je pustil Olivier Giroud s hat-trickom in asistenco.

Samo pet minut je bilo potrebnih za vodstvo Chelseaja in prvega gola Girouda na srečanju. 2:0 je bilo pol ure kasneje, ko je Francoz zadel drugič po asistenci Marcusa Alonsa, pri prvem pa mu je asistiral Ruben Loftus-Cheek. V prvi minuti dodatka prvega polčasa je Alonso zatresel mrežo domačih, asistenco pa je zabeležil Callum Hudson-Odoi.

Tukaj se ekipa Maurizia Sarrija ni zaustavila. V 59. minuti je Giroud zadel še tretjič, tokrat ob pomoči Williana za 4:0.

Svoj lonček je k tekmi pristavil še Hudson-Odoi, a se je tudi k njegovemu zadetku vmešal Giroud, ki je prispeval asistenco.

Napoli napreduje tudi po porazu na gostovanju pri Salzburgu, ki je na svojem terenu slavil s 3:1 in do zmage prišel po preobratu. Na prvi tekmi je Napoli slavil s 3:0, kar je zadostovalo za uvrstitev v četrtfinale.

Napoli je povedel v 14. minuti z golom Arkadiusza Milika, 11 minut kasneje pa je izenačil Dabur. Salzburg se ni predal. To se jim je izplačalo v 65. minuti, ko je mrežo Italijanov zatresel Gulbrandsen. Na žalost domačih navijačev, so do tretjega gola prišli v drugi minuti dodatka, ko je zadel Leitgeb, a napredoval je Napoli zaradi gola v gosteh.

Krasnodar je na prvi tekmi izgubil proti Valenciji z 2:1. V četrtfinale Lige Evropa pa je Špance popeljal gol za 1:1 na povratni tekmi, dosežen v tretji minuti dodatka. Dolgo se je čakalo na gol na tem srečanju. V 85. minuti je Suleymanov fantastično zadel za vodstvo Krasnodarja. Domači so se že videli v četrtfinalu, ko je Gonzalo Guedes v tretji minuti dodatka izenačil po napaki Krasnodarja na sredini terena.

Žreb za četrtfinale Lige Evropa bo v petek ob 13h.