Eintracht čez Inter, Arsenal ubranil trdnjavo

Liga Europa 14. Mar 201922:45 > 22:54
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Eintracht Frankfurt je izločil Inter Samirja Handanovića iz Lige Evropa, ko so Nemci slavili v Milanu z 1:0 in se uvrstil v četrtfinale. Tam bo tudi Arsenal, ki je bil s skupnim rezultatom 4:3 boljši od Rennesa. Villareal je z 2:1 premagal Zenit. V četrtfinalu še Chelsea, Valencia in Napoli.

Na prvi tekmi v Frankfurtu je bil rezultat 0:0, v Milanu pa je Eintracht prišel do gola (tudi edinega zadetka na tekmi) že v 6. minuti, ko je se Luka Jović odlično znašel pred Samirjem Handanovićem in ga premagal s pomočjo stative za vodstvo in boljši položaj Eintrachta. Inter je v tem trenutku potreboval 2 gola za napredovanje, a bilo je jasno, kako težko je to ob tako dobro organizirani ekipi iz Frankfurta. Domači niso uspeli resneje zapretiti in Eintracht se je prvič razveselil uvrstitve v četrtfinale kakšnega evropskega tekmovanja od sezone 1994/95 (ko so Nemci igrali četrtfinale UEFA Cup).

Arsenal je na Emiratesu gostil Rennes in slavil s 3:0. Topničarji so hitro razčistili. Že v prvem polčasu so opravili levji delež z dvema zadetkoma. V 5. minuti je domače v vodstvo popeljal Pierre-Emerick Aubameyang po podaji Ramseyja, 10 minut kasneje je prednost povišal Maitland-Niles po Aubameyangovi podaji. Gostje so bili brez resnih priložnosti. V nadaljevanju se je Aubameyang še enkrat vpisal med strelce, ko je v 72. minuti postavil končni rezultat 3:0, ki je Angleže popeljal v četrtfinale.

Villareal je bil doma boljši od Zenita z 2:1. Za domače sta zadela Moreno v 29. in Bacca v 47. minuti, za Zenit je bil natančen Branislav Ivanović v prvi minuti sodnikovega dodatka. Po skupnem rezultatu 5:2 pot v četrtfinalu nadaljuje Villareal.

Po podaljšku med Benfico in Dinamom iz Zagreba je slavila Benfica s 3:0. Po rednem delu je bil rezultat 1:0 za Portugalce (Jonas) , ki so tako izenačili rezultat iz prve tekme. V podaljšku pa so si z goloma Ferra in Grimalda zagotovili vstopnico v četrtfinale.

Podaljšek sta igrala tudi Slavia Praga in Sevilla, Praga pa je bila tista, ki je zdražala do konca ob rezultatu 4:2. Po rednem delu je bil rezultat 2:2, kot tudi na prvi tekmi.