Handanović odbil vse napade Southamptona

Liga Europa 20. Okt 201623:27 > 23:41
Gabriele Maltinti/Getty Images

Inter je včeraj z zmago proti "svetnikom" osvojil prve tri točke v Evropski ligi. V vratih je blestel Samir Handanović, ki je nekajkrat bravurozno rešil "nerazzurre". Od Slovencev so igrali še Skubic, Čavušević in Berič.

Igralci Interja so bili pod velikim pritiskom, saj so izgubili uvodni tekmi proti Hapoelu in Sparti, neprepričljivi pa so tudi v Serie A. Southampton je bil v prvem polčasu več pri žogi, domači pa so se dolgo časa mučili in bili nenevarni. Edini zadetek na tekmi smo videli v 67. minuti, ko je Davide Santon podal v kazenski prostor, kjer se je izvrstno znašel Antonio Candreva in z desetih metrov poslal žogo pod prečko. Gostitelji so od 77. minute igrali z igralcem manj. Zaradi spotikanja je drugi rumeni karton prejel Marcelo Brozović.

Angleži so v zadnjih minutah vse moči preusmerili v napad in imeli nekaj priložnosti za izenačenje, a se je vedno izkazal Samir Handanović, ki je na zadnji tekmi Interja storil veliko napako. Obrambo večera je uprizoril v zadnji minuti, ko je z glavo ubranil strel Charlieja Austina. Ljubljančan je tako zasluženo v ekipi kroga.

Dobro je svoje včerajšnje minute izkoristil tudi Džengis Čavušević, ki je podal za izenačujoči zadetek Züricha v Bukarešti. Nekdanji napadalec Domžal je v igro vstopil v 78. minuti in 8 minut kasneje prispeval asistenco za gol Mousse Koneja.

Slovenske barve sta zastopala še Robert Berić, ki je odigral 28 minut in Nejc Skubic, ki je za Konyaspor odigral vso tekmo in pomagal svoji ekipi do velike točke proti Bragi.

Derbi včerajšnjega kroga smo videli na Old Traffordu, kjer sta pomerila Manchester United in Fenerbahče. Turki niso bilo dorasel tekmec rdečim vragom, ki so že po polčasu vodili s 3:0. Prva dva zadetka sta padla po dveh enajstmetrovkah. Najprej je bil natančen Paul Pogba, tri minute kasneje pa še Anthony Martial. Prav Pogba je pred odmorom zadel še drugič, ko je z 20 metrov zabil žogo pod prečko.

Na začetku drugega polčasa je na 4:0 povišal Jesse Lingard, ki je zadel po podaji kapetana Wayna Rooneyja. Rooney je včeraj odigral vseh 90 minut. Tekma je bila zanimiva tudi zaradi Robina van Persieja, ki se je vrnil na Old Trafford in dal častni gol za svojo ekipo, ko je v 83. minuti zadel z neposredne bližine. Prejel je velik aplavz s tribun, zaploskal mu je celo legendarni Alex Ferguson.