Pomembna koraka Arsenala in Valencie do polfnala

Liga Europa 11. Apr 201919:30 > 19:33

Prve četrtfinalne tekme lige Evropa so prinesle veliko zanimivega, do kakšnih večjih presenečenj pa vendarle ni prišlo. Največ zadetkov, kar šest so gledalci videli v Lizboni. Pomembna koraka k polfinalu pa sta že danes naredila Valencia in Arsenal.

Najbolj pestro je bilo v Lizboni, kjer je Benfica s 4:2 ugnala Eintracht iz Frankfurta. Na tem obračunu je blestel mladi čudežni deček Joao Felix, ki je kar trikrat zatresel mrežo Nemcev, ki pa so kljub igralcu manj, iztržili kar se je dalo in zabili dva pomembna zdetka v gosteh.

Že v 20. minuti pri rezultatu 0:0 je igro zaradi rdečega kartona moral zapustiti mladi branilec Obite NDicka.

BENFICA4:2 EINTRACHT FRANKFURT
Joao Felix 21./11-m, 43., 54., Dias 50.; Jović 40., Paciencia 72.

Londončani, ki naj bi vsaj na papirju imeli najlažjega možnega nasprotnika, so imeli na Češkem ogromno dela, da so sploh prišli do zmage. Brez Edena Hazarda modrim nikakor ni steklo, ko je Belgijec vstopil v igro v 60. minuti je bilo vse skupaj malo lažje. In ko se je že zdelo, da se bo prva tekma teh dveh ekip končala brez zadetkov je v 86. minuti po podaji Williana zadel Marcos Alonso.

SLAVIA PRAGA 0:1 CHELSEA
Alonso 86.

VILLARREAL 1:3VALENCIA
Cazorla 36./11-m; Guedes 6., 93., Wass 91.

V dvoboju dveh španskih ekip je Valencia prišla do dokaj pričakovane zmage v gosteh proti Villarrealu. V prvem polčasu smo videli kar dve enajstmetrovki. Pri domačih je zadel Santi Cazorla, za goste pa Gonzalo Guedeš. V drugem polčasu je bila tekma dokaj izenačena, vse do sodniškega podaljška, ko je povsem izgubila koncentracijo domača obramba in v dveh minutah prejela dva zadetka. Enega je prispeval Daniel Wass, drugega pa Guedeš, za pomembno prednost netopirjev pred povratno tekmo.

ARSENAL – NAPOLI 2:0 (2:0)
Ramsey 15., Koulibaly 25./ag

Na derbiju četrtfinala, ki je bil odigran na Emiratesu pa si je Arsenal zagotovil prednost dveh zadetkov proti Napoliju, ki danes ni bil ravno najbolj razpoložen. Topničarji so povedli že v 15. minuti,ko je zadel Aaron Ramsey. Deset minut pozneje je sledil še en šok za Neapeljčane, saj je Kalidou Koulibaly zabil še avtogol in kot se je pozneje izkazalo je bil to tudi zadnji zadetek na tekmi.