Frankfurt šokiral Benfico, znani vsi polfinalisti EL

Liga Europa 18. Apr 201921:01 > 22:11
Alex Grimm/Bongarts/Getty Images

Četrtek je postregel s povratnimi obračuni četrtfinala evropske lige. Eintracht iz Frankfurta je doma z 2:0 premagal Benfico, Arsenal je v Neaplju z zmago v gosteh z 1:0 potrdil polfinalno vstopnico, Chelsea in Slavia iz Prage sta navdušila z goleado (4:3), Valencia pa je odpravila Villarreal (2:0).

Frankfurt je doma navdušil z odlično predstavo in izničil zaostanek s prve tekme, ki jo je v Lizboni s 4:2 dobila Benfica. Gostitelji so tekmo začeli pogumno in v prvem polčasu nadigrali blede Portugalce. V 8. minuti je premalo odločno zaključil Filip Kostić, naslednjo priložnost pa si je Frankfurt priigral šele v 36. minuti, ko je Mijat Gačinović skorajda presenetil vratarja, a mu je veselje preprečila vratnica. V nadaljevanju akcije se je na pravem mestu znašel Kostić, ki je izkoristil ponujeno priložnost in zadel za 1:0. Kostić je bil sicer ob golu v prepovedanem položaju.

Drugi polčas je postregel s taktično bitko, Frankfurt pa je prišel do željenega rezultata v 67. minuti, ko se je izkazal Sebastian Rode. Benfica nikakor ni našla poti do zadetka, ki bi jim zagotovil polfinale in ostala praznih rok. Orli so bili najbližje zadetku v 85. minuti, ko je Eduardo Salvio s strani z dobrih sedmih metrov z volejem stresel vratnico.

Frankfurt se bo v polfinalu pomeril s Chelseajem, ki je Slavio iz Prage odpravil s skupnim rezultatom 5:3. Modri iz Londona so glavnino dela opravili že v prvih 17 minutah. V 5. je zadel Pedro, v 10. minuti je svojega vratarja premagal Deli, v 17. minuti pa se je izkazal še Giroud. Do konca polčasa smo videli še zadetek Souceka (26. minuta), le minuti za njim pa je za Chelsea zadel še Pedro. V drugem polčasu se je Slavia približala in na koncu iskala remi, ki pa je ostal nedosegljiv. Zadetka za goste je na Stamford Bridgu v 51. in 55. minuti dosegel Sevcik.

V drugem polfinalu se bosta pomerila Arsenal in Valencia. Topničarji so v Neaplju z 1:0 odpravili Napoli, ki je tako izgubil obe tekmi. Londončani so napredovali s skupnim izidom 3:0, drugo tekmo pa je v 36. minuti s prostega strela odločil Alexandre Lacazette. Valencia, ki je na Mestalli branila lepo prednost s prve tekme (3:1), je pred svojimi navijači vse skupaj še nadgradila. Netopirji so slavili z 2:0. V prvem polčasu je bil natančen Latorre, v drugem delu pa se je izkazal še Parejo.