Sarri: Moja prihodnost? Mislim samo o sredi

Liga Europa 22. Maj 201915:11 > 15:14
Alexander Scheuber/Getty Images

Manager Chelseaja Maurizijo Sarri je spregovoril o svojih pričakovanjih pred sredino finalno tekmo v Ligi Evropa in še o marsikateri drugi zadevi.

Chelsea se bo čez teden dni v Bakuju v finalu Lige Evropa pomeril proti Arsenalu. Italijanski strokovnjak na klopi modrih zagotovo ne bodo igrali Ruben Loftus-Cheek,Antonio Rudiger in Callum Hudson-Odoi. Vprašljiv pa je še naprej NGolo Kante.

Med drugim pa se Maurizio Sarri ni mogel izogniti vprašanju o njegovi prihodnosti, saj se ga vse bolj povezuje z odhodom nazaj v Italijo.

“Moja prihodnost je v sredo. Mislim samo o tem. Imam še dvoletno pogodbo. Govoril bom s klubom in videl bom ali so srečni z menoj. Kot veste imam zelo rad Premier League, to je najpomembnejše prvenstvo in vznemirjen sem, ker sem tukaj. Chelsea je eden največjih klubov tukaj in normalno je, da bom po sezoni govoril z upravo.”

“Ne vem zakaj moja filozofija ljudem ni všeč. Ni kot Cityeva, ampak je podobna, vendar Manchester City je letos vzel vse tri naslove,” je povedal Sarri, ki se ga v zadnjih dneh močno povezuje s klopjo Juventusa.

Italijan pa je izpostavil tudi problem o navijačih in lokaciji letošnjega finali, ki bo sicer v Azerbajdžanu v Bakuju.

“Lokacija je problem, za nas in za navijače. Želel bi si, da zaigramo drugje. Žal mi je, ker Mkhitarjan ne bo mogel igrati, ampak spoštujemo njegovo odločitev.”

Za konec pa je spregovoril še o sami tekmi, ki bo na sporedu prihodnjo sredo ob 21. uri.

“Arsenal ima nevarne napadalce, to je nevarna ekipa, ko je v napadu, agresivni so in ni lahko igrati proti njim. Čaka nas težka tekma. To lovoriko želimo osvojiti za ekipo in navijače. Po drugi strani pa je lahko naša težava motivacija, saj Arsenal potrebuje zmago, da bo prihodnjo sezono igral v Ligi prvakov. Mi nismo želeli, da bi to tekmo igrali zato, da se uvrstimo v Ligo prvakov, ampak zato, ker si želimo lovorike,” je še zaključil Sarri.