Arsenal vrnil tretjino kart za finale v Bakuju

Liga Europa 27. Maj 201914:08 > 14:23
Richard Heathcote/Getty Images for BEGOC

Arsenal in Chelsea sta za finale Lige Evropa dobila po 6000 kart za tekmo v Bakuju, a Topničarji so se ''zahvalili'' zanje, saj ni dovolj navijačev zainteresiranih za potovanje v Azerbajdžan.

Arsenal in Chelsea sta se uvrstila v finale Lige Evropa, ki ga bo gostil Baku. Organizatorji so londonskima kluboma ponudili samo 6000 kart za navijače, čeprav stadion sprejme skoraj 70.000 gledalcev, torej sta kluba skupaj dobila zgolj sedmino sedežev.

Vendar pa je pot od Londona do Bakuja precej draga, razdalja med Azerbajdžanom in Veliko Britanijo pa je 4700 km.

Prodaja vstopnic je zdaj zaključena. Po poračanju naj bi jih Chelsea prodal okrog 2000 od 6000 na voljo.

Poleg težav s kartami za finale ima Arsenal še druge težave, saj ne more računati na armenskega nogometaša Henrikha Mkhitaryana, ki ne želi potovati v Azerbajdžan zaradi politične situacije z njegovo državo, čeprav so mu Azerbajdžanci ponudili vsa mogoča zagotovila, da bo varen.