Po odličnem drugem delu liga Evropa v roke Chelseaju

Liga Europa 29. Maj 201920:30 > 22:22

V današnjem velikem finalu Lige Evropa smo videli londonski finale med Chelseajem in Arsenalom. Na koncu pa so se lovorike v drugorazrednem evropskem tekmovanju veselili nogometaši Chelseaja, ki so v drugem polčasu prišli do zmage s 4:1 in zaslužene lovorike.

Chelsea je danes v Bakuju prišel do svoje druge lovorike v evropski ligi. Nazadnje so v tem tekmovanju slavili v sezoni 2012/13, ko so v finalu premagali Benfico.

Tokrat jim je nasproti stala ekipa iz istega mesta, Arsenal je bil njihov nasprotnik, ki si je močno želel naslova in posledično v naslednji sezoni nastopanja v Ligi prvakov. A se Unayu Emeryu, sicer trenerju, ki še predobro ve kako je osvajati lovorike v Ligi Evropa zataknilo v finalu. Chelsea jih je namreč zanesljivo premagal s 4:1.

V prvem polčasu obračuna prav veliko priložnosti nismo videli. Za malenkost boljši so bili topničarji. Slednji so v 28. minuti po strelu Granita Xhake od daleč celo oplazili vratnico, a to je bilo največ kar smo videli v prvem polčasu.

V drugem pa smo lahko spremljali nogomet, kakršen se za finale tudi spodobi. Odličen napadalen nogomet, poln tempa. Modri so zelo hitro povedli in spremenili potek srečanja. V 49. minuti je po podaji Emersona zadel Olivier Giroud. Vse se je nadaljevalo v 60. minuti, ko je Pedro izkoristil lepo podajo Edena Hazarda. Belgijec je pet minut pozneje uspešno izvedel strel z bele točke in svojo ekipo popeljal v vodstvo s 3:0. Tekma se je zdela odločena.

Vendar v 69. minuti, samo tri minute po vstopu v igro je Alex Iwobi topničarjem vliv nekaj upanja s prekrasnim zadetkom od daleč. Njihovo veselje in upanje ni trajalo dolgo, saj je Hazard tri minute pozneje z drugim golom na tekmi izkoristil napako nasprotnika na sredini igrišča.

V nadaljevanju je bilo bolj kot ne vse odločeno, saj je Arsenal ob slabi igri zaostajal za tri zadetke in se moral sprijazniti s porazom v finalu Lige Evropa.