Olimpija v 2. krogu proti Turkom, Domžale na Švedsko

Liga Europa 19. Jun 201916:22 > 16:33
NK Olimpija Ljubljana

Danes je bil v Nyonu opravljen tudi žreb za 2. krog kvalifikacij za Ligo Evropa, tam so jasno tudi vsi trije slovenski klubi kot nenosilci.

Državni podprvak iz Ljubljane se bo v primeru zmage v 1. predkrogu nad Rigasom FS v 2. predkrogu pomeril s Turško ekipo Yeni Malatyasporja. Slednji so v pretekli sezoni zasedel peto mesto v turškem prvenstvu in bodo prvič nastopil v evropskih pokalih.

Olimpija se je v 2. predkrogu izognila denimo Eintrachtu iz Frankfurta, ki v lanski sezoni bil v polfinalu Evropske lige.

Domžale, ki morajo najprej v 1. predkrogu preskočiti malteški Balzan, bi se v primeru napredovanja v 2. predkrogu najbrž pomerili Malmöjem, ki ga v 1. predkrogu čaa obračun z Ballymeno United (Severna Irska) ali Runavik (Ferski otoki).

Mura, ki bo že v 1. predkrogu imela najtežje delo med vsemi slovenskimi klubi, pa bi se v primeru napredovanja pomerila francoskim Strasbourgom, ki se je v Ligo Evropa uvrstil kot zmagovalec francoskega ligaškega pokala.