Sedem zadetkov na Malti, Domžale domov z lepo popotnico

Liga Europa 11. Jul 201919:42 > 19:45
NK Domžale

Domžale so v 1. predkrogu lige Evropa gostovale na Malti pri ekipi Balzana, ki se je rumenim na umetni travi izredno dobro upirala. Na koncu pa so domači vseeno morali priznati premoč Domžalčanom, ki so slavili s 4:3.

Domžale, ki v zadnjih letih blestijo na evropskih tleh so odlično odprle tekmo in že v peti minuti povedle. Domači so v kazenskem prostoru storili prekršek nad Slobodanom Vukom, strel z bele točke pa je uspešno realiziral Senijad Ibričič. Slovenska ekipa je bila v nadaljevanju še vedno boljši nasprotnik, a je v samo štirih minutah prejela dva zadetka. V 34. minuti je bil uspešen Ricardo Correa, v 38. pa Uroš Ljubomirac. Ekipa z Malte je tako na odmor odšla s prednostjo 2:1.

Odmor med obema polčasoma je Domžalam prišel še kako prav, saj so po samo štirih minutah v drugem polčasu izenačili na 2:2. Vetrih je z odlično podajo na desni strani zaposlil Ćorluko, ki je prodrl do kazenskega prostora. Poslal je oster predložek na prvo vratnico, kjer je s strelom z glavo Vuk žogo neubranljivo poslal v dolgi kot.

Domača ekipa Balzana se ni predala in preko Alfreda Effionga v 56. minuti spet povedla. Domžalčani so se znova hitro vrnili, tokrat v 61. minuti po lepi kombinaciji Ibričića in Mujana je žoga v kazenskem prostoru Balzana prišla do Vuka. Ta je poizkušal s predložkom, domači pa so odbili do Mujana. Ta je streljal po tleh, domači branilec pa je žogo v slogu vratarja z roko odbil do Gregorja Sikoška. Ta je z 10 metrov potem žogo poslal v zgornji desni kot vrata za novo izenačenje.

Strelski šov se je nadaljeval v 76. minuti, ko so Domžalčani povedli drugič na obračunu. Vetrih je na desni strani lepo našel Ćorluko. Ta je poslal izjemen predložek pred vrata, kjer je osamljeni Matej Podlogar žogo iz bližine poslal v mrežo za vodstvo rumenih s 4:3. Do konca tekme se rezultat ni več spremenil. Rumeni so si tako pred povratno tekmo priigrali lepo prednost in so na dobri poti, da se uvrstijo v 2. krog tekmovanja.

Prihodnji četrtek sledi še tekma v Domžalah.