Dramatičen zaključek v Stožicah pripadel Latvijcem

Liga Europa 11. Jul 201919:48 > 19:49
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so kot edini v 1. predkrogu kvalifiakcij za ligo Evropa igrali pred domačimi gledalci in močno razočarali. FS Rigas je v Ljubljani namreč prišel do zmage s 3:2, pa čeprav je imela Olimpija malo morje priložnosti.

V prvem polčasu gledalci v Stožicah niso videli zadetkov. Zeleno-beli so sicer imeli več od igre, vendar so bili v zaključkih akcij premalo konkreti in odločni. Že v 8. minuti so imeli domači priložnost po podaji Asmirja Suljiča je zaključil Čekiči. Nekaj minut pozneje je v kazenskem prostoru padel Endri Čekiči, a mu je glavni sodnik zaradi domnevnega simuliranja pokazal rumeni karton.

V nadaljevanju se je pritisk Olimpije stopnjeval, Latvijci so na nasprotnikovo polovico prešli le redko, a so bili po protinapadih sila nevarni. Ena izmed teh akcij je bila v 32. minuti, ko je v protinapadu zaključil nekdanji nogometaš Olimpije Andrija Kaludjerovič, odlično je reagiral Nejc Vidmar.

Povezano

Drugi polčas se je za Ljubljančane začel katastrofalno. V 51. minuti je namreč glavni sodnik iz Švice po prerivanju v kazenskem prostoru po podaji s kota dosodil “čudno” enajstmetrovko v korist Latvijcev. Le to je učinkovito izvedel Darko Lemajič. Pritisk Ljubljančanov se je iz minutev v minuto stopnjeval. V 62. minuti je po odličnem prodoru z roba kazenskega prostora prečko stresel Suljič.

Štiri minute pozneje je z nevarnim strelom poizkušal še Stefan Savič, a tudi tokrat neuspešno. V 72. minuti je v gostujočem kazenskem prostoru padel Savič, vendar tudi tokrat je sodniška piščalka ostala nema.

V 82. minuti pa eksplozija na tribunah v Stožicah. Dolgotrajni pritisk Olimpije je vendarle obrodil sadove. Potem, ko so Ljubljančani poizkušali preko vseh mogočih položajev se je že zdelo, da je našim zmanjkalo idej, vendar po eni izmed mnogih akcij je do odbite žoge na robu kazenskega prostora prišel Eric Boakye in s pravo bombo dosegel evrogol za izenačenje.

Vendar kaj, ko je igra zmajev po izenačenje padla. Gostje pa so v eni izmed redkih akcij prišli do novega vodstva, spet je zadel Lemajič. Olimpija je ekspresno izenačila v zadnji minuti rednega dela srečanja je z glavo zadel debitant Luka Menalo.

Samo nekaj trenutkov po vodstvo je zapretil še en novinec in sicer Ante Vukušič, z obrambo se je izkazal vratar Rigasa. No že v naslednji akciji pa protinapad gostov, ki so še enkrat več povedli, v 93. minuti je zadel Tin Vukmanič in goste popeljal do pomembne zmage s 3:2. Ljubljančani so si pred domačimi gledalci izkopali veliko jamo iz katere bodo težko prišli.

OLIMPIJA 2:3 RIGAS FS
Boakye 82., Menalo 90.; Lemajić 52./11-m, Kluškins 88., Vukmanić 92.

Olimpija: Vidmar, Boakye, Šme, Bagnack, Jurčević, Suljić, Tomić, Putinčanin (73./Menalo), Savić, Cekici, Kidrič (62./Vukušić).

Rigas: Ikstens, Savalnieks, Jagodinskis, Girdainis, Sorokins, Šimkovič (77./Vukmanič), Seto, Blagojević, Ciganiks (64./Kouadio), Lemajić, Kaluđerović (71./Kluskins).

Povratna tekma v Latviji bo na sporedu prihodnji četrtek.