Štiri minute dovolj za boleč poraz Mure v Izraelu

Liga Europa 11. Jul 201920:26 > 20:43
Ekipa24.si

Mura, ki je imela izmed vseh slovenskih predstavnikov najtežje delo v 1. predkrogu je na težkem gostovanju v Izraelu proti Maccabiju iz Haife izgubila z 2:0.

Prekmurci so se dobro upirali favoriziranim  Izraelcom, ki so imeli proti črno-belim ogromno težav. V prvem polčasu so domači sicer imeli nekaj več od igre, vendar bolj kot ne imeli premoč zgolj v posesti žoge. Tudi v drugem polčasu je bila slika dokaj podobna, ampak samo do 64. minute.

Takrat so se začele usodne minute za Muro. Najprej je za Izraelce zadel Yuval Ashkenazi, še preden se je naša ekipa dodobra pobrala pa so domači zadeli še enkrat. V 68. minuti je bil strelec Muhamad Awad. To je bilo dovolj za končno zmago Haife z 2:0.

MACCABI HAIFA 2:0 MURA
Aškenazi 64., Avad 68.

Maccabi Haifa: Haimov, Arad, Habaši, Geršon, Mabouka, Plakuščenko (51./Avad), Lavi, Aškenazi, Meir, Šua (72./Abu Fani), Haziza.

Mura: Obradović, Kous, Bošković, Maruško, Šturm, Šporn, Kozar, Karničnik (74./Horvat), Bobičanec (79./Cipot), Šušnjara, Maroša (73./Bubnjar).

Povratna tekma bo prihodnji četrtek na Fazaneriji tudi z neposrednim prenosom na SportKlubu1.