Menalo v sodniškem dodatku rešil Olimpijo!

Liga Europa 18. Jul 201919:48 > 19:56
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na povratni tekmi 1. predkroga evropske lige z 2:0 premagali Rigas in s tem vendarle prekinila urok v evropskih tekmovanjih.

Rigas je v Stožicah slavil s 3:2, zato je na svoji zelenici razmišljal le o branjenju minimalne prednosti. Ljubljančani, ki so imeli s potjo na gostovanje veliko težav, so imeli v napadu veliko težav. Vodstva so se razveselili šele v sodniškem dodatku, ko je zadel Endri Čekići. To je bil sploh prvi strel Olimpije v okvir vrat nasprotnika. Gostitelji so imeli v prvem polčasu kar nekaj priložnosti, a so jih zapravili. Pretil je predvsem Darko Lemajić, ki je celo stresel prečko.

Gostitelji so tudi v drugem polčasu pokazali zobe. V 56. minuti je s prostega strela prečko stresel Tomaš Šimković, nato pa so se Ljubljančani prebudili. Slovenski predstavnik je dolgo pritiskal za drugi gol, Rigas pa je klonil šele 92. minuti, ko je bil natančen Luka Menalo.