Maccabi tudi na drugi tekmi premagal Muro

Liga Europa 18. Jul 201922:08 > 22:33
M24.si

Nogometaši Mure so letošnjo evropsko pot sklenili že na prvi oviri. Maccabi iz Hajfe je bil boljši tudi na Fazaneriji in slavil s 3:2 ter se v drugi predkrog evropske lige uvrstil s skupnim izidom 5:3.

Mura je sicer tekm ozačela sanjsko in v šesti minuti povedla prek Luke Bobičanca. Maccabi je po golu močno pritisnil in prvič zadel v 21. minuti, ko je bil zadetek razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. Gostitelji so nato imeli priložnost za drugi gol, a Maroša ni uspel žoga poslati čez črto.

Maccabi je izenačil v 31. minuti, ko je do strela prišel Avad in matiral Obradovića. Le štiri minute zatem so gostje prišli do preobrata in prek Aškenazija povedli z 2:1.

V drugem polčasu je izraliski podprvak brez težav nadzoroval potek tekme. V 76. minuti so še tretjič ugnali domačo obrambo, znova je bil strelec Aškenazi. Končni rezultat je pet minut zatem postavil Klemen Šturm.