Olimpija do remija v Turčiji!

Liga Europa 25. Jul 201920:56 > 21:05
NK Olimpija Ljubljana

Nogometaši Olimpije so na prvi tekmi 2. predkroga evropske lige v Turčiji proti Malatyasporu prišli do odličnega rezultata. Tekma se je končala z 2:2.

Zmaji so se sijajno zoperstavili bogati turški ekipi, ki v tej sezoni debitira v evropskih tekmovanjih, v lanski sezoni pa je osvojila peto mesto v turškem prvenstvu. Na skoraj polnem stadionu Malatya Arena je Olimpija povedla v 13. minuti, ko je bil natančen Vukušić. Turki so izenačili v 20. minuti, ko je odaleč sprožil Mina Meza, žiga je zadela Bifoumo Koulosso in spremenila smer, vratar Nejc Vidmar pa je bil prekratek.

Gostitelji so drugi polčas začeli zelo odločno in po uri igri prišli do prve priložnosti za vodstvo. Koulossa je zaustavil Vidmar, ki pa je bil nemočen v 66. minuti. Takrat je z bele točke zadel Adis Jahović. Prekršek za najstrožjo kazen je storil Macky Bagnack.

Trener Olimpije Safet Hadžić je po preobratu v igro poslal Putinčanina in Menala, Olimpija pa je nato prišla do velikega izenačenja. Po protinapadu po desni je napako storil domači vratar, darilo pa je izkoristil Stefan Savić.

Povratni obračun je na sporedu 1. avgusta, spremljali pa ga boste lahko na Sportklubu