Hadžić: Žal mi je igralcev in občinstva

Liga Europa 2. Avg 201910:06 > 10:08
Safet Hadžić je ob vsaki trenerski menjavi na klopi Olimpije kandidat za trenerja zmajev.

Olimpija tudi na povratni tekmi 2. kroga kvalifikacij za Evropsko ligo proti Malatyasporju še zdaleč ni razočarala, na koncu pa kljub temu ostala brez napredovanja. Safet Hadžić obžaloval, da zmaji pred osem tisoč gledalci v Stožicah niso uspeli zmagati.

Težko je kaj reči po takšni tekmi. Najhuje je, ko prejmeš rdeči karton in se moraš braniti ter poskušaš kaj naresti iz protinapadov. To je zelo težko, ko je nasprotna ekipa zelo kvalitetna in zna igrati, tako da lahko le čakaš, kdaj boš dobil gol. Borili smo se, dali smo vse od sebe. Žal mi je igralcev in občinstva. Bil je spektakel in škoda, da se je to zgodilo. Ampak sem zadovoljen, igralci so pokazali karakter, saj so na dveh težkih tekmah dali vse od sebe in verjemite mi, da so nas Turki stežka premagali,” je po koncu evropske poti dejal trener Olimpije Safet Hadžić.

Najlepšo prložnost za slovenske pokalne prvake je zapravil Ante Vukušić, ki z glavo ni meril dovolj natančno. “Vsem članom ekipe je težko, ker smo izpadli na tak način. Tekme nismo začeli dobro, nato smo vzpostavili ravnovesje, a smo prejeli rdeči karton. Imeli smo svoje priložnosti, tudi jaz, ne vem, kako je vratar ustavil moj strel. Z igralcem manj smo dobro igrali, kar je po koncu tekme dokazal aplavz celotnega stadiona. Mislim, da smo vsi igralci, člani strokovnega štaba in glavni trener lahko ponosni na Olimpijo,” je povedal Vukušić in pogled usmeril naprej: “Moramo dvigniti glave, držati ritem, prikazati dobre igre, kot smo jih doslej, in zadržati pozitivno energijo iz slačilnice. Težko se bo osredotočiti na prvenstvo, a takšen je nogomet.”