Maribor z izjemnim Pirićem v Razgradu do remija!

Liga Europa 22. Avg 201920:55 > 21:21
NK Maribor/Grega Wernig

Nogometaši Maribora so na prvi tekmi zadnjega kroga kvalifikacij za evropsko ligo v Razgradu trpeli, a z borbeno predstavo svojo mrežo ohranili nedotaknjeno in iztržili izredno ugoden rezultat 0:0.

Tekmo so bolje začeli bolgarski prvaki, ki so prvič zapretili v 5. minuti, ko je Biton streljal z roba kazenskega prostora, a bil za las nenatančen. V 11. minuti se je prvič izkazal Kenan Pirić, ki je dobro odbil po prostem strelu domačih. Štiri minute zatem so prvič zapretili tudi Mariborčani, a povratne podaje Roka Kronavetra ni uspel izkoristiti Rudi Požeg Vancaš. Sledile so minute Ludogorca, a hkrati tudi minute mariborskega vratarja, ki je najprej sijajno zaustavil Nedyalkova, nato pa v 21. minuti zablestel še z dvojno obrambo po poskusih Nedyalkova in Jorginha. V 22. minuti je sledil najnevarnejši napad Maribora v prvem delu. Mitja Viler je podal z leve, Kronaveter pa ni prišel do željenega zaključka. Do konca prvega polčasa je ritem nekoliko upadel, kot zadnji pa so v 43. minuti zapretili gostitelji, a je bil Keseru premalo natančen.

V drugem delu smo v prvih minutah videli veliko prekrškov. V 51. minuti je porumenel Hotić, ki je le šest minut kasneje storil še en prekršek in bil izključen. Vijoličasti so tako več kot pol ure igrali z igralcem manj, a se kljub temu uspešno borili. Darko Milanič je v 65. minuti opravil dvojno menjavo in v igro namesto Kronavetra ter Luke Zahovića v igro poslal Marcosa Tavaresa in Martina Kramariča.

To je bila dobra poteza, saj so nato Mariborčani zaigrali bolj zbrano. V 69. minuti so domači sicer zatresli mrežo Maribora, a je bil Cicinho v ofsajdu. Isti nogometaš je z glavo poskušil še v 76. minuti, domači pa so bili najbližje golu v 80. minuti, ko je Marcelinho stresel prečko. V 80. minuti je pri Mariboru namesto Požega Vancaša vstopil Jasmin Mešanović, gostje pa so nato postali nevarni.

V 83. minuti je Tavares priigral prosti strel povsem na robu kazenskega prostora. Prekinitev je izvedel Viler, ki pa je žogo poslal čez prečko. V 88. minuti so slovenski prvaki izvedli obetaven protinapad, a je Kramariču zmanjkalo nekaj zbranosti in moči pri zadnji podaji. Do konca tekme je za Ludogorec poskusil le še Keseru, v sodniškem dodatku, ki je bil dolg štiri minute, pa so se nato Mariborčani uspešno ubranili in si s tem zagotovili ugoden rezultat pred povratno tekmo.

Povratni obračun je na sporedu prihodnji četrtek. Spremljali ga boste lahko na Sportklubu, za vas pa pred tekmo pripravljamo tudi studijski del.