Partizan za tri leta izključen iz evropskih tekmovanj!

Liga Europa 11. Jan 201713:43 > 13:45
Miroslav Todorović/FK Partizan

Evropska nogometna zveza (UEFA) je srbskemu nogometnemu velikanu zaradi nepoplačanih dolgov za tri leta prepovedala udejstvovanje v tekmovanjih pod njenim okriljem, poroča Associated Press.

UEFA je v svojem poročilu zapisala, da črno-beli trenutno dolgujejo 2,5 milijona evrov, največ pa dolgujejo svoji državi.

Kazen treh let je sicer neobičajno stroga, saj se UEFA podobnih potez v preteklosti ni posluževala, toda pri Evropski nogometni zvezi menijo, da je kazen upravičena, saj je Partizan trikrat v zadnjih petih letih kršil pavila o dolgovih.

Kar nekaj je podobnosti z zadnjim primerom iz leta 2013, ko so bili črno-beli suspendirani za eno sezono, tokrat pa želi UEFA enkrat za vselej prisiliti klub v poravnavo svojih dolgov.

V Partizanu sicer zanikajo, da bi bili uradno izključeni iz tekmovanj UEFA, epilog pa bo sledil v kratkem.