Milanič pred Ludogorcem: Morali bomo biti potrpežljivi

Liga Europa 28. Avg 201917:41 > 17:53
SPS

Nogometaše Maribora v četrtek čaka povratni obračun zadnjega predkroga za evropsko ligo z Ludogorcem. Vijoličasti so dobro razpoloženi in prepričani, da jim lahko uspe, Bolgari pa v štajersko prestolnico prihajajo po pretresu po menjavi trenerja. Tekmo boste lahko spremljali v prenosu na Sportklubu.

NK Maribor/Grega Wernig

Trener Maribora Darko Milanič se z menjavo na klopi Ludogorca, ki ga bo vodil dosedanji pomočnik trenerja Stanislav Genchev, ne ukvarja: “Tekmo bo vodil pomočnik, bistveno ne bodo spremenili pristopa, verjetno bodo igrali tisti, ki so nazadnje dobili manj minut.

Na prvi tekmi so slovenski prvaki tudi z nekaj sreče izvlekli neodločen izid 0:0, ki je vselej nevaren. “Potrpljenje je zelo pomembno, glede na to, kako kakovosten je nasprotnik. Moramo zabiti enega več kot oni, to je popolnoma jasno, neodločen izid pač ne prinaša nobenega jamstva,” razmišlja Milanič, ki si želi predvsem čvrste obrambe in zanesljivega vratarja (Pirić je bil z nekaj izrednimi posredovanji vsekakor junak prve tekme): “Pomembna je povezava, vsi so pomembni, tudi to, da Pirić obrani vse. Pomembno je, da smo pred njim dobri.

Mariborčani povratni obračun pričakujejo dobro razpoloženi tudi zaradi visoke zmage v zadnjem krogu PLTS. V Ljudskem vrtu je s 4:0 padel Bravo. “Pozitiven rezultat in rezultat, ki ima težo, ki ga ne izniči slaba predstava v obrambi. Ob pozitivnem rezultatu proti Bravu so bili nogometaši dovolj samozavestni, da jutri igrajo pozitivno tekmo.

V zadnjih dneh se veliko govori o odhodu Saše Ivkovića, ki naj bi bil že dogovorjen za prestop v klub iz Združenih arabskih emiratov, Milanič pa je na to temo povedal samo to, da bo srbski branilec v četrtek zagotovo v postavi: “Kar se tiče mene, to name nima vpliva, je član NK Maribor, računam na njegovo odlično predstavo. Fantje s tem niso obremenjeni, osredotočeni so na tekmo, pomembno je, da odigra na vrhunski ravni.

Milanič bo na tekmi pogrešal Dina Hotića, ki je na prvem obračunu dobil dva rumena kartona. Kandidati za zamenjavo na Hotićevem položaju so Jasmin MešanovićAndrej Kotnik in Martin Kramarič. “Špiro Peričić je zdrav, treniral je normalno, kot je tudi Alexandru Cretu, oba bosta začela tekmo,” je povedal Milanič. Na novinarski konferenci pri Mariboru še niso potrdili prihoda Nemanje Mitrovića, nekdanjega člana Olimpije, ki naj bi zamenjal Ivkovića.

Obračun med Mariborom in Ludogorcem je na sporedu v četrtek ob 20.15. Ekipa Sportkluba se bo iz Ljudskega vrta oglasila že ob 19.30, ko se bo začel studijski del. Tekmo boste lahko ob prenosu na Sportklub 1 pospremili tudi na našem Facebook profilu.