Šestica Espanyola, Thuram za zmago Borussie!

Liga Europa 7. Nov 201922:59 > 23:10
Lars Baron/Bongarts/Getty Images

Odigran je bil četrti krog letošnje izvedbe Lige Evropa. Najvišjo zmago so zabeležili nogometaši Espanyola, ki so s 6:0 premagali Ludogorets.

Pri bolgarski ekipi je že od samega začetka šlo vse narobe. Zadetek so prejeli v 4. minuti, ko ga je dosegel Oscar Melendo. Samo osem minut kasneje Rafael Forster prejel direktni rdeči karton. Podvojitev prednosti je Espanyol dosegel v 19. minuti, ko je gol dosegel Lluis Lopez. V 34. minuti so Bolgari ostali še brez enega nogometaša. Dva rumena kartona je v zgolj 10. minutah prejel Jacek Goralski, ki je tudi zakrivil enajstmetrovko, ki jo je nato uspešno izvedel Matias Vargas. Za izdatno zmago so v drugem polčasu nato poskrbeli Campuzano, Pedrosa in Facundo Ferreyra

Drugo tekmo v skupini H sta v Budimpešti odigrala Ferencvaroš in CSKA iz Moskve za katerega je Jaka Bijol igral do 63. minute. Zadetkov gledalci niso videli. Espanyol je pri 10 točkah in na prvem mestu v skupini. Na drugem mestu je Ludogorets s šestimi točkami. Eno manj ima Ferencvaros. Na četrtem mestu ima CSKA zgolj točko.

Derbi tega kroga med Borussio iz Monchengladbach in Romo je imel vse obrise drame. Domači so na koncu slavili z 2:1 potem, ko je zadetek v peti minuti sodnikovega dodatka dosegel Marcus Thuram. Do prednosti so najprej prišli domači v 35. minuti, ko je avtogol dosegel Federico Fazio. Isti nogometaš je kasneje v drugem polčasu poskrbel za izenačenje v 64. minuti. Na drugi tekmi v tej skupini je Wolfsberger doma izgubil proti Basaksehirju z 0:3.

Ostali rezultati Feyenoord – Young Boy 1:1, Rangers – Porto 2:0 (Skupina G), Wolfsburg – Gent 1:3, Oleksandria – Saint-Etienne 2:2 (Skupina I), Braga – Bešiktaš 3:1, Wolverhampton – Slovan (Skupina K).