Manchester United klonil v Astani

Liga Europa 28. Nov 201918:38 > 18:43
George Wood, Getty Images Sport

V 5. krogu skupinskega dela evropske lige sta se v skupini L pomerila Astana in Manchester United. Kazahstanski prvaki so tekmo dobili z 2:1.

Rdeči vragi so v Kazahstan odpotovali s povsem premešano zasedbo. Glede na zadnjo premierligaško tekmo je imel Solskjaer v kadru le štiri igralce, ki so bili v zapisniku tekme proti Sheffield Unitedu. Norvežan je na gostovanje odpeljal 18 igralcev, katerih povprečna starost je bila dobrih 20 let, na Astana Areni pa smo na koncu videli kar sedem debitantskih nastopov – največ po prvi svetovni vojni.

Astana je proti angleškemu velikanu prišla do prve zmage v tem tekmovanju v letošnji sezoni, Unitedu pa prizadejala prvi poraz v evropski ligi po sezoni 2016/2017, ko je takrat Mourinhevo ekipo v Carigradu premagal Fenerbahče.

United je sicer hitro povedel. V 10. minuti je z roba kazenskega prostora lepo zadel tokratni kapetan gostov Jesse Lingard, ki se je razveselil svojega prvega gola po 307 dnevnem strelskem postu. Gostje bi lahko v 39. minuti povišali prednost, a je Greenwooda zaustavil Erić, ki je proti Unitedu odigral 300. tekmo v dresu Astane. Absolutni rekorder po številu nastopov pri Astani je navduševal predvsem v drugem polčasu, ko je nekajkrat sijajno rešil svojo ekipo.

Astana je izenačila v 55. minuti, ko so gostitelji krenili v protinapad po neverjetni zapravljeni priložnosti mladega Chonga, ki je z dobrih treh metrov zgrešil prazna vrata. Na drugi strani je neučinkovitost znal kaznovati Dimitri Šomko. Že sedem minut zatem so gostitelji prišli do popolnega preobrata. Po desni strani je prodrl Srb Antonio Rukavina, njegovo podajo pa je za hrbet Granta poslal branilec Uniteda Di’Shon Bernard.

Gostje so do konca polčasa zapretili še dvakrat. Najprej je prostil strel Angela Gomesa sijajno zaustavil Erić, ki je bil v finišu tekme na pravem mestu tudi ob strelu Greenwooda.

United bo v 6. krogu doma gostil AZ in skušal potrditi prvo mesto v skupini, Astano pa čaka še gostovanje pri Partizanu, ki je v Kazahstanu slavil z 2:1.