Inter s Sarmo proti Ludogorcu, Arsenal v vroči Pirej

Liga Europa 16. Dec 201913:01 > 13:02
Emilio Andreoli/Getty Images

Potem ko so v Nyonu opravili žreb osmine finala Lige prvakov, je na vrsto prišel še žreb šestnajstine finala Evropske lige. Inter se bo s Samirjem Handanovićem pomeril proti Ludogorcu, Vida Belca in Romana Bezjaka (oba Apoel) pa čaka obračun z Baslom.

Zanimivo bo tudi na obračunu OlympiacosArsenal. Grki so na dvoboju proti Crveni zvezdi v zadnjem trenutku ujeli uvrstitev v 1/16 finala Evropske lige. To bo deveti medsebojni obračun, a prvi v Evropski ligi. Vseh prejšnjih osem sta Olympiacos in Arsenal odigrala v Ligi prvakov. Eni in drugi so zbrali štiri zmage, niti en obračun se ni končal brez zmagovalca.

Inter je bil v skupini Lige prvakov z Barcelono in Borussio Dortmund prekratek, pot v Evropski ligi pa bo začel proti Ludogorcu.

Sevilla, klub z največ zmagami v drugem najmočnejšem evropskem tekmovanju, bo pohod na svoj šesti naslov nadaljeval v Cluju. Manchester United bo poskušal izločiti Club Brugge, zanimivo pa bo tudi na obračunu med Ajaxom in Getafejem, ki je med najprijetnejšimi presenečenji španske La lige.

Prve tekme bodo tudi z neposrednimi prenosi na Sportklub na sporedu 20. februarja, povratne pa 27. februarja. Finale bo 27. maja gostil Gdansk.

Evropska liga, šesnajstina finala, žreb:

Ludogorec – Inter (Samir Handanović)
Apoel (Vid Belec, Roman Bezjak) – Basel
Olympaicos – Arsenal