Brez dovoljenja za pristanek: Roma ostala doma

Liga Europa 11. Mar 202013:52 > 13:53
Paolo Rattini/Getty Images

Nogometaši Rome ne bodo odpotovali v Sevillo na tekmo Lige Evropa, ki bi morala biti v četrtek. Letalo s katerim bi moralo vzleteti namreč ni dobilo dovoljenja.

Tekma osmine finala Lige Evropa med Sevillo in Romo je preložena, ker italijanska ekipa ne more pripotovati v Španijo.

Iz kluba so na kratko sporočili, da letalo s katerim bi dopotovali v Španijo ni dobilo dovoljenja za pristanek in da UEFA v kratkem sporočila več informacij.

Pri časniku Corriere dello Sport poročajo, da UEFA in nogometni zvezi obeh držav niso našli rešitve in načina kako bi Romini nogometaši pripotovali v Španijo, ki je uvedla prepoved pristanka letal, ki prispejo iz Italije.

Pri Gazzetta dello Sport so zapisali, da naj bi pri Romi poizkušali najprej poleteti na Portugalsko in nato v Španijo toda, da je bila tudi ta možnost zavrnjena.

Medtem pa tudi čakamo, da pri UEFA poiščejo rešitev za nastalo situacijo glede tekme med Interjem in Getafejem. Pri španskem klubu so namreč dejali, da v Italijo ne bodo odpotovali. Tudi za ceno izgubljene tekme za zeleno mizo.

V četrtek bosta po trenutno veljavni odločitvah tekmi med Olympiacosom in Wolverhamptonom ter LASK-om in Manchester Unitedom odigrani brez prisotnosti navijačev.

Ostale tekme bodo odigrane po predvidenem urniku.