Zvečer na SK 1: Tottenham v Belgijo, Roma k Villarealu

Liga Europa 16. Feb 201713:08 > 13:11
Getty Images

Po prvih tekmah osmine finala lige prvakov se danes s tekmami šestnajstine finala vrača še Evropska liga - seveda tudi v naši družbi. Na Sportklub 1 si boste lahko ob 18:45 ogledali obračun med Gentom in Tottenhamom, ob 21:05 pa Villarreal gosti Romo.

Tottenham, tretjeuvrščena ekipa Premier lige, odhaja na gostovanje v Belgijo, kjer Spursi še niso zmagali. Četa Mauricia Pochettina je prvi del evropske sezone odigrala v Ligi prvakov, kjer je v skupini E zasedla tretje mesto (2 zmagi, 1 remi in 1 poraz) in si tako zagotovila vstopnico v šestnajstino finala Evropske lige.

Londončani bodo tudi danes pogrešali Jana Vertonghena, Dannyja Rosea in Erika Lamelo, ki še niso nared za igro. A kljub temu bi si moral Tottenham zagotoviti dobro izhodišče za domačo tekmo. Gent je v domačem prvenstvu neprepričljiv, najdemo ga šele na osmem mestu. Izgubil je tudi na zadnji tekmi, ko je bil z 1:0 boljši Eupen. Tudi nocojšnji gostje so na svoji zadnji tekmi razočarali in izgubili derbi z Liverpoolom, a danes je pred nami povsem druga tekma.

Pochettino je pred tekmo povedal: “Dobro smo trenirali in verjamem, da smo odlično pripravljeni na prihajajočo tekmo. Še vedno pogrešamo Jana, Dannyja in Erika, ki so blizu vrnitve, a za to tekmo še ne bodo nared.”

Bolj zgovoren je bil trener Genta Hein Vanhaezebrouck“Pred nami je težka tekma. Igramo proti ekipi, ki se v Premier ligi bori za najvšija mesta. Njihov poraz proti Liverpoolu na današnji obračun ne vpliva. Imajo veliko kvalitetnih igralcev, zato bomo morali odigrati vrhunsko. A mi smo Gent in se ne bojimo nikogar!”

Gent je v skupinskem delu osvojil drugo mesto v skupini H (2 zmagi, 2 remija in 2 poraza) in tako v Evropi rešuje svojo sezono. Kaj lahko nocoj prikažejo proti favoriziranim gostom iz angleške prestolnice?

Getty Images/Paolo Bruno

Drugi obračun, ki ga boste lahko spremljali na Sportklub 1 je spopad med Villarrealom in Romo. Četa Luciana Spallettija v letošnji evropski sezoni še ne pozna poraza, a potrebno je poudariti, da so italijanske ekipe na stadionu Ceramica do zdaj prišle le do ene zmage in remija na devetih tekmah.

Roma je bila v skupinskem delu izvrstna, na vsaki izmed treh zmag je dosegla 4 gole in zasluženo osvojila prvo mesto v skupini. Rezultat na evropskih domačih tekmah Villarreala je vedno bil 2:1 – dve zmagi za rumeno podmornico in dve za nasprotnike.

Španski predstavnik želi tudi letos odigrati dobro evropsko sezono, lani so se uvrstili v polfinale, a letos jim je žreb že v šestnajstini finala namenil visoko oviro. Trener Rome je na konferenci pred srečanjem dejal: “To so tekme, ki si jih želimo. Tekme polne čustev in vznemirjenja. Pred nami je velik test, nasproti nam bo stala odlična ekipa. Mislim, da bo proti nam igral tudi Roberto Soldado, in da poškodbe ne bodo vplivale na njihovo predstavo. Igrajo dobro obrambo, v napadu pa izkoriščajo tehnično znanje, kar je značilno za španske predstavnike.”

Fran Escriba, trener Villarreala, prav tako pričakuje težko tekmo: “Če igramo kot znamo, lahko premagamo vsakogar. Tega se moramo zavedati. Od navijačev ne moremo zahtevati ničesar, ampak jih moramo navdušiti z borbeno predstavo. To je tekma v kateri se nihče ne more skriti. Igramo proti izvrstni ekipi, ki ima veliko evropskih izkušenj.”

Favorita je na takšni tekmi težko napovedati, verjamemo pa, da je pred nami pravi nogometni spektakel. Ob teh tekmah pa bomo na spletni strani spremljali tudi preostale tekme evropske lige in poročali o uspešnosti “slovenskih ladij”.