Evropska liga: Zmaga Genta in Fiorentine

Liga Europa 16. Feb 201720:44 > 20:50
Carlos Rodrigues, Getty Images Sport

Na prvih tekmah šestnajstine finala Evropske lige so ekipe Lyona, Rostova, Fiorentine, Genta, Šahtara, Kopenhagna in Krasnodarja zabeležile zmage.

Lyon si je praktično že zagotovil napredovanje v naslednji krog Evropske lige, potem ko je premagal AZ Alkmaar na Nizozemskem s 4:1. Dvakratni strelec je bil napadalec Alexandre Lacazette v 45. minutin in 57. minuti. Čast Alkmara je rešil Alireza Jahanbakhsh.

Fiorentina je na gostovanju v Mönchengladbachu zmagala z minimalno razliko (0:1), edini zadetek s prostega strela pa je dosegel Federico Bernardeschi v 44. minuti tekme na svoj 23. rojstni dan.

Tottenham je izgubil na gostovanju v Belgiji proti Gentu z rezultatom 1:0. Edini zadetek je v 59. minuti dosegel Jeremy Perbet po podaji Daniejal Milićevića.

Rostov je pred domačini navijači visoko porazil Sparto Prago s 4:0, zadetke pa so dosegli Mevlja, Poloz, Noboa in Azmoun. Češka ekipa je od 32. minute dalje igrala z igralcem manj, potem ko je drugi rumeni karton dobil Tiemoko Konate.

Olympiakos in Osmanli stase na Stadionu Georgios Karaiskakis v Pireju razšla brez zadetkov. Šahtar je v Vigu Celto premagal z 1:0, edini zadetek pa je v 27. minuti tekme dosegel Gustavo Blanco v 27. minuti.

Genk in Astra sta se v Romuniji prav tako razšla brez zmagovalca (2:2).

V gosteh so se zmage veselili tudi nogometaši Köbenhavna, ki so z 2:1 premagali Ludogorec iz Razgrada.