United proti Saint Etiennu le še potrdil napredovanje

Liga Europa 22. Feb 201719:55 > 19:55
Mike Hewitt, Getty Images

Manchester United, Schalke in Krasnodar so si zagotovili uvrstitev v osmino finala Lige Evropa.

Nogometaši Manchester Uniteda so na povratni tekmi v Franciji z 0:1 premagali Saint Etienne in se s skupnim rezultatom 4:0 gladko prebili v osmino finala Lige Evropa.

Juan Mata je v 17. minuti žogo z leve strani nizko podal v sredino, vse skupaj je opazoval Armenec Mkhitaryan, spremenil smer žogi, ta pa je švignila v gol. United je od 63. minute nastopal z igralcem manj, saj je drugi rumeni karton prejel Eric Bailly.

Pri domačih je do 59. minute igral slovenski reprezentant, Robert Berić.

Fenerbahče in Krasnodar sta se razšla brez zmagovalca (1:1). Gosti iz Rusije so povedli v 7. minuti z golom Fedorja Smolova, ki je lepo uporabil podajo Jurija Gazinskega, potem ko je napako storil Martin Škrtel. Končni izid je v 41. minuti postavil Souza.

Schalke je, tako kot United, zmago priboril že na prvi tekmi, tako da mu je remi z 1:1 doma odgovarjal. Klub iz Gelsenkirchna je povedel v 23. minuti s golom Alessandra Schoepfa, samo dve minuti kasneje pa je avtogol dosegel Matija Nastasić in tako že zgodaj postavil končni izid srečanja.