Konec evropske poti za Tottenham in Fiorentino

Liga Europa 23. Feb 201723:01 > 23:06
Mark Runnacles, Getty Images Sport

Na povratnih tekmah za uvrstitev v naslednji krog Lige Europa, smo širom evropskih nogometnih zelenic videli ogromno tekem in končnih rezultatov. Od slovenskih nogometašev so napredovali Miha Mevlja, Benjamin Verbič in Robert Berič.

Iličić izpadel po medli predstavi Fiorentine

Borussia iz Monchengladbacha je nadigrala Fiorentino, za katero je Josip Iličić igral vse od 63. minute dalje, a ni uspel vplivati na končni rezultat tekme, saj so bili nemški tekmeci enostavno predobro razpoloženi. V gosteh so Nemci prišli do zmage s 4:2 in se uvrstila v naslednji krog, saj je Fiorentina na prvi tekmi v Nemčiji slavila “le” z 1:0.

Fiorentina je sicer na tekmi povedla z 2:0, potem ko sta zadela Nikola Kalinić in Borja Valero, a je preobrat Borussie zrežiral Lars Stindl, ki je dosegel hat-trick, strelec četrtega gola ja Gladbach pa je bil Andreas Christensen

Lyon je še enkrat več povozil AZ Alkmaar, tokrat s 7:1 in se s skupnim rezultatom 11:2 uvrstil v šestnajstino finala Lige Europa, kjer bo tudi Genk, ki se je po remiju z Astro, potem ko so prvo tekmo dobili, veselil napredovanja.

Rostov je poskrbel za izpad Sparte iz Prage.

Tottenham končal evropsko sezono

Ena izmed najbolj zanimivih tekem je bila tista med Gentom in Tottenhamom, na kateri so nogometaši belgijskega moštva poskrbeli za lepo presenečenje.

Gent je prvi dvoboj dobil z 1:0, tako da je remi z 2:2 v Londonu bil dovolj, da ekipo Mauricia Pochettina izloči iz tekmovanja. Christian Eriksen je prvi zatresel mrežo Genta, a je stvari nekaj minut kasneje z avtogolom zakompliciral Harry Kane. Vodstvo Tottenhama z 2:1 je pričaral Victor Wanayama, pa čeprav so Spursi od 40. minute dalje igrali z igralcem manj na zelenici, potem ko je bil nespametno izključen Dele Alli. Zadetek, ki je dokončno odločil zmagovalca tega para, pa je bil tisti Jeremyja Perbeta za končnih 2:2.

Preostali rezultati:

Osmanlispor – Olympiakos Pirej 0:3 (0:0)

APOEL Nikozija – Athletic Bilbao 2:0 (0:0)

Bešiktaš – Hapoel Beer Sheva 2:1 (1:0)

Ajax Amsterdam – Legia Varšava 1:0 (0:0)

Zenit St. Peterburg – Anderlecht 3:1 (1:0)

Roma – Villarreal 0:1 (0:1)

Tottenham – Gent 2:2 (1:1)

Fiorentina – Borussia Mönchengladbach 2:4 (2:1) – Josip Iličić je igral od 63. minute

Olympique Lyon – AZ Alkmaar 7:1 (4:1)

Genk – Astra Giurgiu 1:0 (0:0)

Sparta Praga – Rostov 1:1 (0:1) – Miha Mevlja je igral celo tekmo za Rostov

Koebenhavn – Ludogorec Razgrad 0:0 – Benjamina Verbiča ni bilo v kadru Koebenhavna