V sredo in četrtek "evropski maraton" na Sportklubu

Liga Europa 24. Avg 202012:00 > 12:07
NK Olimpija Ljubljana

Na Sportklubu nadaljujemo s prenosi slovenskih klubov v evropskih tekmovanjih. Medtem ko Celjane v boju za Ligo prvakov čaka že drugi nasprotnik, se bodo Maribor, Mura in Olimpija v kvalifikacijah za Evropsko ligo predstavili prvič. Vsi štirje obračuni v sredo in četrtek V ŽIVO na Sportklubu.

Povezano

Po opravljeni predpisani karanteni so se nogometaši Olimpije vrnili na nogometne zelenice in ponovno začeli trenirati. Njihovi pogledi so usmerjeni k četrtkovi tekmi kvalifikacij za Evropsko ligo proti Vikingurju, toda časa za pripravo ni veliko. Ponoven začetek treniranja in pričakovanja za četrtkovo tekmo je ocenil izkušeni branilec Miral Samardžić.

Med karanteno so Zmaji opravljali prilagojene treninge “od doma”, sedaj pa lahko ponovno trenirajo skupaj: “Trenirali smo prek programa Zoom, vendar to ni isto, kot skupni treningi na terenu. Po naročilih NIJZ smo se držali pravil, sedaj pa se z dodatnim veseljem vračamo na igrišče.”

Časa za pripravo na tekmo prvega kroga kvalifikacij za Evropsko ligo ni več veliko: “V štirih dneh se bomo poskušali maksimalno pripraviti na evropsko tekmo. Časa res ni veliko, vendar ga bomo poskušali kar se da dobro izkoristiti. Vem, da se fantje zavedajo pomembnosti prihajajočega obračuna in da bodo dali vse od sebe.”

Izkušeni centralni branilec pričakuje zahteven obračun: “Zagotovo nas čaka težka tekma, saj nismo trenirali skupaj. Na ta obračun smo popolnoma osredotočeni in naredili bomo vse, da iztržimo pozitiven rezultat.”

Četrtkov program slovenskih nastopov v Evropi začenjamo ob 16:30 na SK 1 z obračunom Nomme Kalju – Mura, dvoboj med Olimpijo in Vikingurjem od 19:30 naprej spremljajte V ŽIVO na SK 3, ob 20:45 vas na SK 1 čaka še letošnji prvi nastop Maribora v Evropi proti Colerainu, že v sredo pa od 17:30 naprej uživajte v neposrednem prenosu obračuna 2. kroga kvalifikacij za Ligo prvakov med Celjem in Moldejem.