Bo v Stožice prišel sloviti Mourinho?

Liga Europa 28. Avg 202014:05 > 14:12
Justin Setterfield/Getty Images

Medtem ko bodo Celjani po izpadu iz kvalifikacij za Ligo prvakov evropsko pot nadaljevali v 3. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo, Olimpijo (in najverjetneje tudi Muro) najprej čaka 2. krogu kvalifikacij. Vse tekme slovenskih predstavnikov v Evropi V ŽIVO na Sportklubu.

NK Olimpija Ljubljana

Povezano

V drugem krogu kvalikacij za Evropsko ligo se bo skupno predstavilo 92 ekip. Med njimi so zagotovo že nogometaši Olimpije, ki so v četrtek v Stožicah šele po podaljšku strli odpor islandskega Vikingurja, bržkone pa bodo svoje mesto v bobnu dobili tudi člani Mure, ki so po številnih zapletih ostali brez tekme proti estonski ekipi Nomme Kalju in še čakajo na odločitev Uefe.

V vsakem primeru bosta tako Olimpija kot Mura med nepostavljenimi ekipami v 2. krogu, kar pomeni, da jim žreb lahko nameni tudi Tottenham, ki ga s klopi vodi sloviti Jose Mourinho, Milan, Glasgow Rangers, Galatasaray, Basel, Kobenhavn, Wolfsburg, Granado, Reims, APOEL, Dinamo Moskvo, Steauo, BATE Borisov, … V bobnu bo tudi nekaj tekmecev iz bližine, kot so Hajduk, Škendija in Zrinjski.

Kot smo zapisali že v uvodu, bodo Celjani z nastopi v Evropi nadaljevali v 3. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo – v primeru dodatne mere sreče bi se lahko celo neposredno uvrstili v tako imenovani play-off. Med možnimi tekmeci so Celtic, Cluj, Sarajevo, Tirana, … Če so imena naslednjih tekmecev v Evropi še zavita v tančico skrivnosti, je že danes jasno, da si boste vse obračune slovenskih klubov v Evropi lahko ogledali V ŽIVO na Sportklubu.

Žreb 2. kroga bodo opravili v ponedeljek v Nyonu, žreb 3. kroga pa na istem mestu sledi v torek. Tudi v 2. in 3. krogu bo odločala ena sama tekma.