Super četrtek na Sportklubu – Pravi športni praznik

Liga Europa 15. Sep 202013:30 > 13:41
sportklub

V četrtek na Sportklubu znova prirejamo sanjski športni dan. Nogometni navdušenci boste uživali v obračunih Mure in Olimpije v kvalifikacijah za evropsko ligo, za košarkarske sladokusce pa pripravljamo prenos slovenskega Superpokala.

Najprej bo na delu NK Olimpija, ki v četrtek, ob 18.30, na Stožicah gosti Zrinjski iz Mostarja. Bosanska ekipa je v bližnji preteklosti dvakrat igrala proti slovenskemu predstavniku in obakrat izgubila. V obeh primerih je Zrinjski v kvalifikacijah za ligo prvakov premagal Maribor. Ljubljančani, ki so v 1. krogu izločili Vikingur, bodo z okrepljeno zasedbo lovili uvrstitev v 3. krog.

Mura je za uvrstitev v 2. krog prehodila trnovo pot, saj je zaradi pandemije koronavirusa dolgo čakala na evropsko premiero v novi sezoni. Črno-beli so na koncu tekmo z estonskim predstavnikom Nomme Kalju odigrali na Madžarskem in zanesljivo slavili s 4:0. V 2. krogu jih čaka težji nasprotnik, na srečo pa se bodo Muraši tokrat predstavili na domači Fazaneriji, kamor prihaja danski Aarhus.

Sijajen športni dan bomo obogatili še s slovenskim košarkarskim Superpokalom, v katerem se bosta pomerila KK Cedevita Olimpija in KK Krka Novo mesto. V Kranju bomo spremljali 17. superpokalni obračun, prav tokratna tekmeca pa se lahko pohvalita z največ naslovi. Olimpija ima v vitrinah osem, Krka na drugi strani pet pokalov zmagovalcev. Med seboj sta se moštvi pomerili sedemkrat, nazadnje leta 2017 v Ljubljani, ko so se naslova veselili Ljubljančani.