Super četrtek na SK: Mura in Olimpija v boju za EL

Liga Europa 17. Sep 20209:58 > 10:06

Drevi bosta na delu NK Olimpija Ljubljana in NŠ Mura, ki bosta v 2. krogu kvalifikacij za Evropsko ligo želela podaljšati evropsko sezono.

Pristaši Mure so morale na preboj svojih ljubljencev v drugi krog kvalifikacij za UEFA Evropsko ligo čakati nekoliko dlje od drugih. Mura se je, potem ko je tekma v Estoniji odpadla, s Kaljujem pred dobrim tednom pomerila v Budimpešti in ga suvereno premagala.

Črno-bela četa je odpor oslabljenih Estoncev, ki so na Madžarsko pripotovali brez dvanajsterice okuženih nogometašev, strla že v prvem polčasu. Mreža Kaljuja se je zatresla štirikrat, dveh golov se je razveselil Kevin Žižek, napredovanje pa sta še pred odmorom potrdila Žiga Kous in Alen Kozar. Za nameček so se Sobočani predstavili še z novo taktično različico. Šimundža je v igro poslal zasedbo s tremi branilci in dvema napadalcema. Na nedeljski tekmi z Olimpijo se je v kader vrnil še Luka Bobičanec.

Prekmurci so do prvega evropskega napredovanja prišli na dokaj enostaven način, Ante Šimundža pa se zaveda, da ga v drugem krogu kvalifikacij čaka povsem drugačen izziv.

Pričakujem evropski nivo igre, pristop in tekmovalnost, ki je zelo pomembna. Čaka nas čvrsta tekma, na kateri se ne smemo prepustiti načinu igre Aarhusa, temveč moramo nasprotniku vsiliti svojo igro,” poudarja strateg Mure, ki ima nekaj težav s sestavo ekipe. Nekateri nogometaši se namreč soočajo s poškodbami, najbolj vprašljiv je nastop izkušenega branilca Matica Maruška, ki je bil v Ljubljani zamenjan ob polčasu.

Na eni tekmi je vse mogoče. Favorit ima na dveh tekmah 180 minut ali več možnosti. Zdaj odloča 90 minut, zato je vse mogoče. V vsakem primeru pa si želim, da smo tekmovalni in na evropskem nivoju. Potem smo lahko uspešni, a bomo morali za to zelo garati in biti drzni. Imeti moramo veliko željo,” sporoča soboški strateg, ki opozarja na tekmečeve prekinitve: “Nasprotnik je izreden ob prekinitvah v napadu. Velik poudarek dajejo temu, zato moramo biti zelo dobri v tem segmentu igre. Prekinitve so sestavni del nogometa, zato ne smemo razmišljati o tem, da bi jih bilo čimmanj, ampak moramo biti ob prekinitvah čimboljši.

Aarhus si je nastop v drugem krogu kvalifikacij UEFA Evropske lige zagotovil v dvoboju s finsko Honko. Danci so slavili z izidom 5:2, a velja dodati, da so dva zadetka dosegli v sodniškem dodatku drugega polčasa. Klub iz istoimenskega mesta se lahko pohvali s petimi naslovi državnega prvaka, a je zadnjega osvojil že davnega leta 1986. Zadnjo lovoriko je osvojil v sezoni 1995/96, ko je postal pokalni prvak, zadnje državno prvenstvo pa je zaključil na tretjem mestu lestvice in si prvič po sezoni 2012/13 zagotovil nastop na mednarodnem odru.

NK Olimpija Ljubljana

Olimpija v Stožicah proti Zrinjskemu
Po zmagi nad Vikingurjem v prvem krogu sedaj zeleno-bele čaka srečanje z ekipo Zrinjskega. Zmaji se v evropski dvoboj podajajo z osvojeno točko na nedeljski tekmi proti Muri. Na prvenstvenem obračunu, na katerem sta debitirala Gal Kurež in Djordje Ivanović, gledalci niso videli zadetkov. Varovanci Dina Skendra so imeli za regeneracijo pred obračunom z Zrinjskim na voljo le nekaj dni, v četrtek pa se zopet podajajo v boj.

Olimpijin nasprotnik, HŠK Zrinjski Mostar, je klub iz Bosne in Hercegovine, ki je v zadnjih 8 sezonah štirikrat osvojil državno prvenstvo. V sezoni 2019/2020 je v kvalifikacijah za Evropsko ligo izpadel v 3. krogu. Izločil ga je švedski Malmo FF. V letošnjo izvedbo kvalifikacij se je uvrstil po tem, ko je v lanski sezoni zasedel tretje mesto prvenstvene lestvice. V novi sezoni je po 7 krogih (6 odigranih tekem) z 10 točkami na 7. poziciji.

Na tekmi bo pravico delila španska četverica. Glavni sodnik bo Ricardo de Burgos Bengoechea, s strani mu bosta pomagala Roberto del Palomar in Jon Nunez Fernandez, vlogo četrtega sodnika pa bo opravljal Adrian Cordero Vega.

Pred četrtkovim obračunom so nogometaši Olimpije opravili testiranje na Covid-19. Rezultati testiranja so potrdili, da so vsi Zmaji negativni.

Obe tekmi bosta, tako kot vsi ostali obračuni v kvalifikacijah za Evropsko ligo, zaprti za javnost, ogledali pa si ju boste lahko samo na Sportklubu!