Preobrat Lyona za veliko zmago nad Romo

Liga Europa 9. Mar 201722:55 > 23:04
getty images/david ramos

Nogometaši francoskega prvoligaša Lyona so s 4:2 premagali Romo, potem ko so ob polčasu zaostajali z 1:2. Pravi debakl je pred domačimi navijači doživel Gent, ki je z 2:5 izgubil proti Genku.

Francoska ekipa je zmagala s 4:2 na tekmi, na kateri so gledalci videli dva preobrata. Domačin je vodil od osme minute tekme, ko je zadetek dosegel Mouctar Diakhaby, Roma je do konca prvega polčasa prišel do preobrata prek Salaha in Fazia.

Potem pa je ključni preobrat na tekmi uspel domačinom. Najprej je Tolisso v drugi minuti drugega polčasa izenačil na 2:2, potem pa je rezervist Fakir v 74. minuti domače popeljal v vodstvo. Končni izid 4:2 je postavil najboljši strelec domače ekipe v letošnji sezoni, Alexandre Lacazette.

Genk je bil v gosteh boljši od Genta s 5:2. Ob polčasu je bilo 4:1. Precej manj golov pa je bilo na nemškem derbiju, ko je Schalke 04 doma remiziral z Borussio Mönchengladbach z 1:1.