Jan Oblak med tremi najboljšimi evropskim vratarji

Liga prvakov 23. Sep 202014:12 > 14:20
Getty Images

Uefa je razkrila nominirance za najprestižnejšo nagrado stare celine, evropskega nogometaša leta. Na ožjem seznamu so Kevin De Bruyne (Manchester City), Robert Lewandowski in Manuel Neuer (oba Bayern).

Kevin De BruyneRobert Lewandowski in Manuel Neuer so trije finalisti izbora za igralca leta. Razglasitev bo 1. oktobra v Nyonu med žrebom skupin Lige prvakov.

De Bruyne je za Manchester City v pretekli sezoni Premier lige dosegel 13 golov in 20 asistenc.

Lewandowski je bil pravi stroj za gole, na 47 tekmah v vseh tekmovanjih jih je dosegel kar 55 in bil najboljši strelec Bundeslige in Lige prvakov.

Njegov klubski kolega Neuer je vrhunsko branil vrata novih evropskih klubskih prvakov, na kar šestih tekmah Lige prvakov je mrežo ohranil nedotaknjeno.

UEFA je razglasila še preostalo deseterico. Četrto mesto sta si razdelila Lionel Messi in Neymar (oba po 53 točk). Šesti je bil Thomas Müller (Bayern/41), sedmi Kylian Mbappe (PSG/39 glasov), osmi Thiago Alcantara (Bayern/27), deveti Joshua Kimmich (Bayern/26) in deseti Cristiano Ronaldo (Juventus/25).

Evropska zveza bo 1. oktobra razglasila tudi najboljše po posameznih igralnih položajih. V boju za nagrado za najboljšega vratarja je tudi slovenski reprezentant Jan Oblak (Atletico Madrid). Ob njemu sta v finalu še Keylor Navas (PSG) in Manuel Neuer (Bayern).

Finalisti v izboru za najboljšega trenerja so sami Nemci: Hansi Flick je z Bayernom osvojil trojno krono (DP, pokal, LP), Jürgen Klopp je Liverpool popeljal do vrha Premier lige, komaj 33-letni Julian Nagelsmann pa je na klopi Leipziga znova dokazal, da je verjetno najboljši mladi trener na svetu.

Finalistke izbora za najboljšo nogometašico so: lanska dobitnica Lucy BronzePernille Harder in Wendie Renard.