LP: Zmagi za Dinamo Kijev in Olympiacos

Liga prvakov 23. Sep 202021:23 > 21:27
Emilio Andreoli/Getty Images

V sredo zvečer so bile odigrane še tri tekme play-offa za uvrstitev v Ligo prvakov. Molde in Ferencvaroš sta igrala neodločeno, Dinamo Kijev je zmagal na gostovanju v Belgiji, Olympiacos pa je bil boljši od ciperskega prvaka.

Molde – Ferencvaroš 3:3 (0:1)

Madžari so v vodstvo prišli že s prvim strelom proti golu, v 7. minuti. Z roba kazenskega prostora na desni strani je predložek pred vrata poslal Botka, žoga je šla mimo treh branilcev Moldeja, naravnost na nogo Francka Bolija, ki je s petih metrov zatresel mrežo.

Madžarski prvaki so na podoben način začeli tudi drugi polčas in podvojili svojo prednost. Znova je bil podajalec Botka, z glavo pa je zadetek dosegel Myrto Uzuni. Molde se je hitro odzval in že tri minute kasneje znižal zaostanek. S kota je podal Eikrem, v skoku pa je bil najvišji Leke James, ki je zadel za 1:2. Po tem zadetku so Norvežani zaigrali še bolje in kmalu prišli še do izenečenja. Po hitrem kombiniranju na desni strani kazenskega prostora je žoga prišla do Magnusa Eikerema, ta pa je z volejem žogo poslal mimo vratarja Dibusza za 2:2. Molde je do popolnega preobrata prišel v 83. minuti. Prosti strel z leve strani je izvedel Aursnes, v skoku je bil najvišji Martin Elingsen, ki je zadel tik ob desni vratnici za 3:2. Vendar golov še ni bilo konec, saj je le tri minute kasneje Brynhildsen v kazenskem prostoru igral z roko, enajstrmetrovko pa je v zadetek spremenil Igor Haratin. Trije zadetki na gostovanju seveda za madžarske prvake pomenijo veliko, Molde pa bo tudi lahko zadovoljen, da se je vrnil v igro po zaostanku dveh golov.

NTB / Svein Ove Ekornesvåg

Gent – Dinamo Kijev 1:2 (1:1)

Gostje iz Kijeva so v vodstvo prišli že po dobrih osmih minutah igre. V kazenski prostor je po levi strani prodrl Karavajev, podal v sredino do Bujalskija, ta pa je žogo le podaljšal do Vladislava Supriage, ki mu ni bilo težko zatresti mreže. Gent je izenačil v 41. minuti. Kot z leve strani je izvedel Dorsch, najvišji v skoku pa je bil Tim Kleindienst – 1:1.

Gent je v 53. minuti ostal le z desetimi igralci, saj je v razmaku treh minut dva rumena kartona dobil Roman Bezus, ki je moral v slačilnico. Ukrajinci so številčno prednost znali unovčiti. V 79. minuti je z roba kazenskega prostora steljal Cigankov, žoga se je od branilca odbila na nogo Carlosa de Pene, ta pa jo je z levico poslal med nogama vratarja Roefa za vodilni zadetek. Dinamo ima tako pred povratnim srečanjem lepo prednost.

Olympiacos – Omonia 2:0 (0:0)

Olympiacos je imel v prvem polčasu precejšnjo premoč (posest žoge 60:40, razmerje v strelih 8:1), vendar sta mreži ostali nedotaknjeni.

V drugem delu se je prevlada Grkov nadaljevala in v 68. minuti je sodnik dosodil enajstmetrovko zanje, potem ko je Lecjaks v kazenskem prostoru igral z roko. Strel z 11 metrov je zanesljivo izvedel Mathieu Valbuena za zasluženo vodstvo. V sodnikovem dodatku so Grki prišli do še enega zadetka, Youseff el Arabi je žogo dobil 22 metrov od vrat, “obrnil” dva branilca in natančno zadel levi spodnji kot vrat za 2:0.

Povratne tekme bodo na sporedu čez teden dni, ko bodo znani tudi vsi udeleženci letošnje Lige prvakov.