Barcelona še upa, da bo igrala pred navijači

David Ramos, Getty Images Sport

Kljub prepovedi, ki je v veljavi tako v celotni Španiji kot Kataloniji, Barcelona išče način, da bi tekme Lige prvakov igrala pred navijači.

Povezano

Kot poročajo španski mediji, Barcelona poizkuša vse, kar je v njeni moči, da bi tekme Lige prvakov igrala pred navijači, čeprav v Španiji velja prepoved zbiranja.

V klubu se nadejajo postopnemu povratku navijačev na tribune vsaj do 25 odstotkov kapacitet stadiona, kar bi v primeru Barcelone pomenilo prisotnost okoli 20 tisoč gledalcev.

Uefa je za tekme pod njeno organizacijo prižgala zelno luč za omejeno število navijačev, vendar ob predpostavki, da nekaj takšnega dovoljuje tudi posamična držav.

Marca je na začetku tedna pisala, da je španska vlada že odgovorila Uefi in poudarila, da je ostro proti odpiranju stadionov, ter da bodo svoje mnenje težko spremenili najmanj do konca letošnjega leta. Podobno držo zavzemajo tudi oblasti v Kataloniji, ki so zaprle celo restavracije in bare.

Zdi se, da je Barcelona pred misijo nemogoče, a v klubu verjamejo, da jim bo na koncu uspelo. Barcelono prva tekma nove sezone Lige prvakov čaka v torek, ko se bodo na Camp Nouu pomerili s Ferencvarošem našega Mihe Blažiča. Obračun si od 21:00 naprej oglejte V ŽIVO na SK 1.