Getty Images/Stuart Franklin

20.10.2020 | 20.52

Če ni Cristiana, je tu Morata; Juve LP začel z zmago

Nogometaši Juventusa so na prvi tekmi nove sezone Lige prvakov v Kijevu z 2:0 premagali Dinamo. Oba gola je dosegel Alvaro Morata.

Juventus

REUTERS/Valentyn Ogirenko

Juventus

Stara dama je upravičila vlogo favorita v prvem kolu skupine G, čeprav na gostovanju v Ukrajini ni mogla računati na Cristiana Ronalda.

Največ zaslug za uspeh ima Alvaro Morata, ki je oba zadetka dosegel v drugem polčasu.

Ekipa, ki jo vodi Andrea Pirlo, je prevladovala od začetka, ampak gostitelji so prvih 45 minut mrežo uspeli zadržati nedotaknjeno. Najlepše priložnosti v prvem delu igre so imeli Chiesa, Chiellini in Kuluševski.

Kar ni uspelo njim, je uspelo Morati. Že v prvi minuti nadaljevanja je Juventus zadel, potem ko je v kazenskem prostoru s peto mojstrsko podal Ramsey, Kuluševski je streljal z roba kazenskega prostora, vratar je žogo odbil do Morate, ki je s petih metrov brez težav zatresel mrežo - 0:1.

Gostje iz Torina so zmago potrdili v 84. minuti, ko je Cuadrado z desne strani poslal žogo v kazenski prostor, Morata pa je z glavo postavil končnih 2:0 za Juventus.

V drugem kolu bo Juve igral proti Barceloni, Dinamo pa bo gostoval pri Ferencvarošu.

BRUGGE V GOSTEH PREMAGAL ZENIT

Na drugi tekmi, ki se je začela ob 18.55, je belgijski Brugge z 2:1 zmagal na gostovanju v Sankt Peterburgu.

Zmago gostom je v sodnikovem dodatku zagotovil De Katelaere po sijajni akciji s hitrimi podajami in končni asistenci Vormerja.

Brugge je z 1:0 povedel v 63. minuti (Dennis), Zenit pa je do izenačenja prišel v 74. minuti (avtogol Horvatha).

Belgijci bodo v naslednjem kolu gostili Lazio, Zenit pa bo gostoval pri Borussiji v Dortmundu.