Liga prvakov 11. Apr 201722:14 > 22:25

Juventus je na prvi tekmi 1/4 finala Lige prvakov proti Barceloni prišel do visoke zmage (3:0), ki pa zaradi dogajanja v dvoboju med PSG-jem in Barco v osmini finala ne more biti odločilna. Vseeno je potrebno izpostaviti fantastično igro italijanskih prvakov.

Juve je začel fantastično in si že v prvih minutah priigral nekaj krasnih priložnost. Tudi na prvi zadetek nismo čakali dolgo, saj je stara dama povedla že po sedmih minutah igre. Takrat je po desni strani preigraval Cuardado, v kazenski prostor podal Dybali, ta pa je pokazal svoje mojstrstvo. Eden izmed najbolj vročih nogometašev ta hip na svetu se je ekspresno hitro obrnil in žogo iz sicer težkega položaja poslal za hrbet gostujočega vratarja Ter Stegna.

Nadaljevalo se je po notah Juventusa, oziroma lahko rečemo kar po notah Dybale, ki je znova udaril v 22. minuti. Takrat ga je z natančno podajo našel Mandžukić, Argentinec pa z močnim in natančnim strelom še enkrat zatresel mrežo Kataloncev.

Barcelona se je trudila zmanjšati zaostanek, doseči zadetek v gosteh in si s tem vsaj nekoliko olajšati delo na povratni tekmi, a je bila obramba Juventusa enostavno premočna. Za nameček so Italijani v drugem polčasu zadeli še enkrat, ko se je po kotu pred golom Barce najbolje znašel Chiellini.

Barcelona je bila, tega smo vajeni, občutno več pri žogi, a to je zdaj že skoraj povsem nerelevanten podatek. Blaugrana si je do konca tekme priigrala nekaj polpriložnosti, vseeno pa ni prišla blizu golu v gosteh.

Visoka prednost za Juve, a Barce ne gre odpisati. Kdo bi se pa upal to storiti, saj veste, kaj je storila z PSG-jem….