Nov rekord neverjetnega Messija, ki se ne zaustavlja!

Lionel Messi
Alex Caparros/Getty Images

Šestkratni dobitnik Zlate žoge Lionel Messi je v torek poskrbel za nekaj neverjetnih rekordov - 33-letni Argentinec je dosegel gol v 16. zaporedni sezoni elitnega klubskega tekmovanja, postal pa je tudi prvi strelec skupinskega dela lige prvakov.

Katalonci so za uvod v novo sezono lige prvakov doma s 5:1 premagali Ferencvaroš.

Povezano

Messi je v 27. minuti padel v kazenskem prostoru gostov in nato blaugrani pristreljal prednost. S tem je Argentinec postal drugi v zgodovini tega legendarnega tekmovanja, ki se je med strelci znašel v 16 različnih sezonah. Pred tem je to uspelo samo Ryanu Giggsu, nekdanjemu članu Manchester Uniteda. Messijev dosežek je še bolj neverjeten, saj je uspel povezati 16 zaporednih sezon.

Messi je sinoči postal tudi najboljši strelec skupinskega dela lige prvakov. Proti madžarskemu predstavniku je dosegel že svoj 69. gol v skupinskem delu.

Za Messija je bil torkov zadetek šele drugi v tej sezoni, še naprej pa čaka na svoj prvi gol iz igre, saj je bil ta konec tedna proti Villarrealu prav tako natančen z bele pike.

Zgodovinski večer je tudi za mladim zvezdnikom Barcelone Ansujem Fatijem, ki je proti Ferencvarošu postal prvi igralec v zgodovini, ki je v ligi prvakov dosegel dva gola pred dopolnjenim 18. letom.