Zidane: Jaz sem odgovoren za poraz

Liga prvakov 21. Okt 202022:15 > 22:17
Gonzalo Arroyo Moreno Getty Images Sport

Shakhtar je v Madrid prišel brez osmih okuženih nogometašev in nekaj dni pred El Clasicom (v soboto ob 16:0 v živo na SK 1) poskrbel za nov šok v vrstah madridskega Reala, ki je po Cadizu doživel drugi zaporedni poraz.

Povezano

Shakhtar je po prvih 45 minutah vodil s 3:0, na koncu pa se je veselil zmage s 3:2. Če bi bili Ukrajinci malce bolj natančni, bi lahko slavili še z višjo razliko, saj je imel Real v svojih vrstah preveč nerazpoloženih posameznikov. Pri Marci so prst uperili v Luko Jovića, Ederja Militaa in Marcela.

Kar sem videl na igrišču, me skrbi in jaz sem odgovoren za to. Nisem videl ekipe, ki sem jo želel gledati in ko se zgodi kaj takšnega, potem je to izklučno trenerjeva napaka. Oni so na igrišču in rabijo rešitve,” je takoj po tekmi odgovornost za poraz na svoja ramena prevzel trener Reala Zinedine Zidane.

Sloviti Zizou je bil nekaj minut kasneje na novinarski konferenci že nekoliko bolj hladne glave. “Slab trenutek. V drugem polčasu smo se vsaj borili. Igralci so jezni in to je naravno. Moje delo je, da najdem rešitev, ker se takšne tekme ne smejo dogajati,” je dejal Zidane.

Poraz Reala sta v drugem polčasu ublažila Vinicius in Luka Modrić, vendar je bilo to dovolj samo za minimalen poraz proti Shakhtarju. Že v soboto galaktike čaka prvi letošnji El Clasico. “Videli bomo. Analizirali bomo to tekmo in se pripravili za naslednjo,” je bil kratek Zidane.

Največji obračun v svetu klubskega nogometa v soboto od 16:00 naprej spremljajte v živo na SK 1.