BVB: Novo pismo, novo priznanje za napad

Liga prvakov 12. Apr 201713:17 > 13:21
Maja Hitij, Getty Images News

Odgovorne oblasti nadaljujejo s preiskavo bombnega napada na avtobus z igralci Borussie Dortmund. Odgovornost za dogodke sta s pismoma prevzeli dve različni organizaciji, policisti pa zdaj raziskujejo tudi možnost, da ni šlo za teroristično dejanje, ampak neposreden napad na klub.

Policija ima v preiskavi torkovega napada na avtobus Borussie Dortmund vse več sledi. Napadalec je bil ob eksplozijah najverjetneje zelo blizu kraju dogodka, ena bomba, ki je bila povsem v bližini hotela, pa je ostala neaktivirana. Nadaljuje se tudi raziskovanje sledi za avtomobilom s tujimi registerskimi tablicami, preverja pa se tudi aventičnost obeh pisem s priznanji za napad.

Agencija DPA poroča, da ima policija kar dve priznanji, obe pa prevzemata odgovornost za napad. Kljub torkovemu sporočilu, da ni znakov za nov napad islamskih skrajnežev, odgovorne oblasti proučujejo tudi to možnost. Pojavlja se tudi vse več informacij z vsebinama pisem. Nemška tiskovna agencija, ki se sklicuje na informacije iz vrst varnostnih organov, na časopis Süddeutsche Zeitung ter televiziji NDR in WDR, poroča, da se v enem izmed pisem omenja tudi berlinski napad na novoletni tržnici, samo priznanje pa naj bi se začelo z omembo Alaha.

V torek zvečer je po spletu zaokrožilo tudi priznanje antifašistične skrajno levičarske scene Antifa, ki kot razlog za napad na klubski avtobus navaja klubsko politiko Borussie. Ta naj ne bi bila dovolj dejavna v boju proti rasizmu, nacizmu in desnemu populizmo.

Odgovorni so z izjavami zaenkrat še zelo previdni, zato konkretnih informacij še vedno ni.