Ajax remiziral v Bergamu, Redsi slavili na Anfieldu

Liga prvakov 27. Okt 202022:53 > 22:57
Marco Luzzani/Getty Images

V atraktivni skupini D sta bili danes odigrani dve tekmi. Atalanta in Ajax sta se razšla z remijem (2:2), Liverpool pa je na domačem terenu z 2:0 premagal skromni Mitjylland.

Redsi so vodilni zadetek dosegli po krasni akciji, a šele v 55. minuti. Po desni strani je lepo prodiral Alexander-Arnold, nato zavrnil žogo za Shaqirija, slednji je z odlično podajo ponovno našel Arnolda, ki je nato našel Dioga Joto na oddaljenejši vratnici. Portugalec je žogo zlahka pospravil v mrežo. To je bil 10.000. zadetek v zgodovini kluba iz mesta Beatlov.

V sodniškem podaljšku je Mo Salah najprej priigral enajstmetrovko in jo nato tudi sam realiziral. Egipčan, ki je sicer danes tekmo začel na klopi, je postavil končnih 2:0.

Liverpool ima po dveh krogih 6 točk, Danci na prvi pozitiven rezultat še čakajo.

Veseli nas lahko dejstvo, da se je v prvi postavi Atalante znašel Josip Iličić.

Ajax je sicer tekmo bolje odprl in dominiral v 1. polčasu. Nizozemci so povedli v 30. minuti, ko je kazenski strel, ki ga je priigral Traore, realiziral Dušan Tadić. Le 6 minut kasneje je vodstvo gostov povišal Traore.

Atalanta je veliko bolje zaigrala v 2. polčasu. Svoj dan je imel Kolumbijec Duvan Zapata, ki je v 54. minuti znižal zaostanek, 6 minut kasneje pa je poskrbel še za izenačenje.