Golijada v Dortmundu, rekorder Mbape Monakov junak

Liga prvakov 12. Apr 201718:31 > 20:37
Maja Hitij, Bongarts

Nogometaši Monaca so premagali Borussio Dortmund s 3:2 na prvi polfinalni tekmi četrtfinala Lige prvakov.

Tekma bi morala biti odigrana v torek, a je zaradi bombnega napada na avtobus z igralci odpadla in bila prestavljena na sredo.

Prvo prilžnost na tekmi so imeli sicer domači, saj je v 11. minuti tekme zgrešil Pierre Emerick Aubameyang, a je meril nekaj centimetrov mimo desne vratnice. Čeprav so imeli domači terensko premoč, so si nato gostje priigrali enajstmetrovko, ki pa jo je Fabinho po prekršku nad Kylianom Mbappejem zgrešil.

Tri minute pozneje je Monaco to povedel iz čistega prepovedanega položaja, ki ga pa ga sodniki niso videli. Lemar je skušal streljati, a je zadel Mbappeja, od katerega se je s precej sreče žoga odbila v mrežo.

Po nekaj zamujenih priložnostih domačih je nato Monaco podvojil svojo prednost v 35. minuti tekme. Sven Bender je slabo reagiral po predložku Raggija in premagal lastnega vratarja Bürkija.

Thomas Tuchel je med polčasom opravil dve zamenjavil, vstopila sta Nuri Sahin in Christian Pulisic, vseeno pa je rezultat nato zmanjšal Ousmane Dembele v 57. minuti tekme po podaji Shindžija Kagave.

Borussia je napadala za izenačenje, znova je zadel Monaco. Sijajni Mbappe je v 79. minuti izkoristil napako Piszczeka in še enkrat premagal Bürkija. Za 18-letnega mladeniča je bil to 22 gol na njegovi 50 tekmi v karieri.

Pred povratno tekmo v kneževini je nekaj več upanja domačim z golom v 85. minuti vlil Kagava, ki je postavil končni izid 2:3.