LP na SK: Drevi na delu Kampl, Blažič in Verbič

Getty Images

2. krog skupinskega dela elitne Lige prvakov gre naprej. Tudi v sredo zvečer bo na Sportklubu spektakularno, v naši družbi pa si boste lahko ogledali tri tekme.

Pool via REUTERS/Andy Rain

Z druženjem začenjamo na Sportklubu 1, kjer bomo od 18.40 naprej spremljali obračun Krasnodarja in Chelseaja. Gre za dvoboj v skupini E, kjer sta še Rennes in Sevilla. Zasedba Franka Lamparda bo po remiju z andaluzijski velikanom lovila prvo zmago v letošnji Ligi prvakov, gostovanje v Rusiji pa bo zagotovo zahtevno. Krasnodar je v uvodnem krogu na gostovanju pri Rennesu prišel do točke (1:1) in dokazal določeno kvaliteto.

Ob 21. uri bomo na Sportklubu 1 pospremili spektakel današnjega večera. Kevin Kampl se z RB Leipzig podaja na Old Trafford, kjer bodo lanski polfinalisti Lige prvakov skušali iztržiti dober rezultat protu angleškemu velikanu, Manchester Unitedu. Kluba igrata v skupini H, oba pa sta v uvodnem krogu zmagala. United je spektakularno slavil proti PSG-ju, ki je v Parizu padel z 2:1, Leipzig pa je doma brez težav z 2:0 premagal Bašakšehir. Kampl, ki je bil pred gostovanjem v Manchestru nekoliko načet, je na omenjeni tekmi podal za prvi gol, ko je bil prvič na tekmi natančen junak zmage Angelino. Trener Leipziga Julian Nagelsmann je v torek zatrdil, da je slovenski vezist nared za igro. Rdeči vragi se po debaklu proti Tottenhamu (1:6) pred točno dvema tednoma počasi pobirajo. Do preteklega konca tedna, ko so remizirali s Chelseajem (0:0), so nanizali dve zaporedni zmagi, tudi danes pa bodo naredili vse, da pridejo do novih treh točk.

FC Dynamo Kyiv

V poznejšem terminu bomo na Sportklubu spremljali še dva slovenska nogometaša. Na Sportklubu 3 se bosta ob 21.00 pomerila Ferencvaroš in Dinamo iz Kijeva. Pri slednjem igra slovenski reprezentant Benjamin Verbič, ki je v tej sezoni pri dveh ligaških zadetkih, vsekakor pa bo danes zelo motiviran, da doseže še prvi gol v skupinskem delu lige prvakov. Na drugi strani bomo na delu videli reprezentančnega branilca Miho Blažiča. Kluba igrata v skupini G, kjer sta še evropska velikana Juventus in Barcelona. Oba sta v prvem krogu izgubila, jasno pa je, da se bosta prav Ferencvaroš in Dinamo borila za tretjo mesto v skupini, ki zagotavlja izločilne boje v evropski ligi.