Nikolić odvzel točko Cholu, Borussia sesula Shakhtar

Liga prvakov 3. Nov 202020:44 > 20:49
REUTERS/Yuri Kochetkov

Nogometaši Lokomotive in madridskega Atletica so v tretjem krogu skupina A lige prvakov remizirali v Moskvi (1:1). V skupini B je Borussia Monchengladbach prepričljivo premagala Shakhtar s 6:0.

Tekma v glavnem mestu Rusije je bila odločena v uvodnih 30 minutah, ko sta bila dosežena oba gola.

Gostje so prišli do prednosti v 18. minuti prek Joseja Gimeneza, točko moštvu, ki ga vodi nekdanji trener ljubljanske Olimpije Marko Nikolić pa je iz enajstmetrovke zagotovil Anton Miranchuk

V kazenskem prostoru je z roko igral Hector Herrera, glavni sodnik Benoit Bastien pa je po posredovanju VAR pokazal na belo točko.

Moštvo iz Madrida je bila v nadaljevanju tekme precej boljši nasprotnik. Ekipa, ki jo vodi Diego Simeone je imela nekaj priložnosti, da bi prišla do zmage.

Angel Correa je ob koncu srečanja stresel okvir vrat. Nato sta do priložnosti prišla Luis Suarez in Joao Felix, a je bil zadetek Suareza zaradi prepovedanega položaja razveljavljen.

Atletico s štirimi točkami zasedajo drugo mesto v skupini A, Lokomotiva pa je z dvema točkama na tretjem mestu.

V naslednjem krogu se bosta tekmeca srečala v Madridu

Standings provided by SofaScore LiveScore

REUTERS/Gleb Garanich

Borussia Monchengladbach je blestela v Kijevu, kjer Shakhtar kot domačin igra svoje tekme. Za končnih 6:0 je bil najbolj zaslužen francoski napadalec Alassane Plea, ki je dosegel tri gole.

Gostje so imeli že po prvem polčasu prednost s 4:0 in odgovor na vprašanje kdo bo končni zmagovalec tekme.

Goleado je Alassane Plea odprl že v 8. minuti po podaji Stefana Lainerja. V 17. minuti je od daleč poizkusil Christoph Kramer, Bondar pa je pri domačih žogo preusmeril v lastno mrežo.

V 26. minuti je Plea s fantastičnim strelom iz 20 metrov povišal na 3:0, v 44. minuti pa je Ramy Bensebaini izkoristil gnečo v kazenskem prostoru in dosegel zadetek za 4:0. A tu se nočna mora za domače še ni končala.

V drugem polčasu sta bila dosežena še dva gola. Najprej je Lars Stindl v 65. minuti izkoristil podajo s strani Plee, nato pa je prav Plea v 78. minuti zaokrožil hat-trick.

Ekipa, ki jo vodi Marco Rose je tako zabeležila svojo prvo zmago v ligi prvakov in je vodilna ekipa v skupini B s petimi točkami. V naslednjem krogu bodo doma gostili Shakhtar, ki je na drugem mestu s štirimi točkami.