Barca komaj, preobrat Seville, do zmage tudi Juve

Liga prvakov 4. Nov 202022:47 > 22:50
Laszlo Szirtesi/Getty Images

V sredo ob 21. uri je bilo na sporedu šest tekem tretjega kroga skupinskega dela lige prvakov. Do zmag so prišle ekipe Barcelone, Chelseaja, Borussie iz Dortmunda, Juventusa, Leipziga in Seville.

Barcelona je bila na stadionu Camp Nou z 2:1 boljša od kijevskega Dinama. Domači so prišli do prednosti v 5. minuti prek enajstmetrovke, ki jo je uspešno izvedel Leo Messi. Drugi gol za Katalonce pa je dosegel Gerard Pique v 65. minuti po podaji Ansuja Fatija

Gol za Ukrajince je v 75. minuti dosegel Viktor Tsygankov, a gostje do točke niso uspeli priti. Benjamin Verbič je v igro vstopil v 71. minuti, ko je zamenjal Vladyslava Supryago.

Na drugi tekmi skupine G je Juventus v gosteh proti Ferencvarošu prišel do prepričljive zmage potem, ko so na Puskas Areni slavili s kar 4:1.

Barcelona je na lestvici skupine G prva z maksimalnim izkupičkom devetih točk po treh odigranih tekmah. Juventus je zdaj drugi in je pri šestih točkah. V naslednjem krogu bo Barca gostovala v Kijevu, Juve pa bo v Torinu gostil Ferencvaroš.

Standings provided by SofaScore LiveScore

V skupini E je Chelsea doma s 3:0 premagal Stade Rennais, Sevilla pa je po preobratu s 3:2 Krasnodar.

V skupini F je Borussia Dortmund s 3:0 premagal Club Brugge. V skupini H pa je Leipzig po preobratu z 2:1 premagal PSG.