Partizan najboljši v Evropi, Beograjčani zasenčili Ajax

Liga prvakov 9. Nov 202016:42 > 16:44
Foto FK Partizan M. Todorovic.jpg

Nogometna organizacija CAIS je mladinski nogometni pogon Partizana proglasila za najproduktivnejšega v Evropi.

V najboljših 31 evropskih ligah igra kar 85 nogometašev, ki so produkt odlične Partizanove nogometne šole. Črno-beli iz Beograda so pehiteli celo Ajax, ki slovi po “proizvajanju” nogometnih talentov.

Klub iz Amsterdama je “ustvaril” 77 igralcev, ki trenutno igrajo v najboljših ligah širom Stare celine. Na 3. mestu je Dinamo Zagreb, ki se lahko pohvali s 70 “narejenimi” nogometaši.

Da se v Srbiji z mladimi dobro dela, priča dejstvo, da sta med deseterico najproduktivnejših klubov še dva kluba – Crvena Zvezda in Vojvodina. Rdeče-beli iz Beograda se nahajajo na 7. mestu z 61 nogometaši, ekipa iz Novega Sada pa je s 55 igralci na repu najboljše deseterice.

4. mesto zavzema Dinamo Kijev, peti je Šahtar, Real Madrid je na 6. mesto, 8. je Hajduk Split, na 9. mestu pa nejdemo lizbonski Sporting.