LP na Sportklubu: Zdesetkani Liverpool gosti Atalanto

Liga prvakov 25. Nov 202014:53 > 15:10
Getty Images/Marco Luzzani

Sreda prinaša preostanek tekem 4. kroga skupinskega dela lige prvakov. Osrednja tekma na Sportklubu je vsekakor obračun Liverpoola in Atalante na Anfieldu, skupno pa si boste na naših kanalih lahko ogledali tri dvoboje najelitnejšega evropskega klubskega tekmovanja.

Liverpool bo Atalanto pričakal zelo oslabljen. Jürgen Klopp bo zagotovo pogrešal pet igralcev (Alexander-Arnold, Gomez, Oxlade-Chamberlain, Shaqiri in Van Dijk), vprašljivi pa so še Thiago Alcantara, Jordan Henderson, Nabby Keita in mladi branilec Rhys Williams. Tudi pri Atalanti imajo nekaj težav s poškodbami (Caldara, Deapoli, Malinovsky, Pašalić in Šutalo), ki pa niso tako izrazite kot pri redsih.

Liverpool je tekmo v Bergamu dobil z zanesljivih 5:0, zato bo tudi na Anfieldu v vlogi izrazitega favorita. Navkljub vsem poškodbam so redsi v zadnjem premierligaškem krogu s 3:0 odpihnili izredno kakovosten Leicester, kar pomeni, da so na zadnjih sedmih tekmah v vseh tekmovanjih kar šestkrat zmagali.

Verjetni postavi na tekmi Liverpool – Atalanta:
LIVERPOOL (4-3-3):
Alisson; Williams, Matip, Fabinho, Robertson; Jones, Wijnaldum, Milner; Diogo Jota, Firmino, Mané.
ATALANTA (3-4-1-2): Gollini; Toloi, Romero, Djimsiti; Hateboer, De Roon, Freuler, Gosens; Gomez; Iličicć, D. Zapata.

Slovenski ljubitelji nogometa bomo pesti stiskali Josipa Iličića, ki bo pri Atalanti skušal najti nekaj tiste svoje čarovnije, ki ga je krasila v prejšnji sezoni. Pri Liverpoolu velja izpostaviti vročega Dioga Joto, ki je na zadnjih šestih tekmah Liverpoola dosegel pet golov, pri Atalanti pa je najbolj vroč Duvan Zapata, ki je v novi sezoni lige prvakov dosegel tri gole.

Obračun med Liverpoolom in Atalanto boste lahko pospremili na Sportklubu 1 od 21. ure naprej, sicer pa z druženjem z ligo prvakov začenjamo že ob 18.40. Takrat se bo na SK1 začela tekma med Olympiacosom in Manchester Cityjem, na Sportklub 2 pa boste lahko od 20.40 naprej uživali v prenosu tekme Atletico Madrid – Lokomotiva Moskva.

Ligo prvakov lahko spremljate na Sportklubu!