Bayern z Lewandowskim proti Realu v popoln napad

Liga prvakov 18. Apr 201712:18 > 12:24
Getty Images

Bayern je pred povratno tekmo četrtfinala Lige prvakov proti madridskemu Realu, ki je na prvi tekmi na Allianz Areni po dveh zadetkih Cristiana Ronalda slavil z 2:1, odločen, da z zdravim Robertom Lewandowskim napade na vse ali nič.

Getty Images

Bayern iz Munchena pred povratno tekmo četrtfinala Lige prvakov na Santiago Bernabeuu upa na povratek svojega najnevarnejšega nogometaša Roberta Lewandowskega, ki je zadnji dve tekmi v dresu Bavarcev izpustil, v Ligi prvakov pa je v letošnji sezoni v fantastični formi.

Real je na Allianz Areni po zaslugah 99. in 100. zadetka Cristiana Ronalda v evropskih klubskih tekmovanjih prišel do gromozanske prednosti, trener Bavarcev Carlo Ancelotti pa krvavo potrebuje usluge svojega poljskega superzvezdnika, ki se je nekaj dni nazaj vrnil na treninge moštva.

“Počutim se dobro in upam, da je poškodba že za mano. Soigralcem sem se pridružil na treningih in prepričan sem, da bom na tekmo proti Realu dobro pripravljen,” je po prvem treningu nazaj z ekipo dejal Lewandowski, ki je še v dresu Borussie leta 2013 Realu zabil štiri zadetke.

Zinedine Zidane je nekaterim nosilcem igre v domačem prvenstvu ponudil tekmo počitka, Real pa je premagal Sportnig iz Gijona s 3:2. Se pa francoski strateg ukvarja z odsotnostjo Valižana Garetha Bala, ki bo zaradi poškodbe izpustil tekmo, nanj pa ne bo mogel računati tudi na nedeljskem El Clasicu proti Barceloni. Branilska vrsta galaktikov bo morala funkcionirati brez Pepeja in Raphaela Varana, ki sta poškodovana in na tekmi ne bosta zaigrala.

Tudi Bayern ima težave s poškodbami v branilski vrsti, saj se Jerome Boateng in Mats Hummels vračata po poškodbi, Javi Martinez pa bo odsoten zaradi prejetega rdečega kartona na prvi četrtfinalni tekmi prejšnji teden.

Na medsebojnih obračunih v izločilnih bojih tekmovanja sta ekipi zabeležili vsaka po pet zmag in napredovanj v naslednji krog, je pa res, da je Bayern izgubil 8 od zadnjih 10 gostujočih tekmah v Madridu.

Real je v zadnjih letih sinonim za kontinuiteto, saj so se galaktiki že šest let zapored uvrstili vsaj v polfinale najmočnejšega klubskega nogometnega tekmovanja na svetu. Če bi jim to uspelo še sedmič zapored, bi Real držal absolutni rekord po zaporednih uvrstitvah v polfinale.