Madridska velikana v polfinale; Ronaldo junak Reala!

Liga prvakov 18. Apr 201722:41 > 22:57
Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images

Dobili smo prva polfinalista letošnje Lige prvakov. To sta oba madridska velikana Real in Atletico, ki sta izločila Bayern oziroma Leicester. Real je potreboval podaljšek, odločilni gol Cristiana Ronalda, ki je sicer dosegel hat-trick, pa je padel iz prepovedanega položaja...

Real in Bayern sta odigrala izjemno tekmo, na kateri so gledalci videli kat šest zadetkov. V prvem polčasu kljub nekaj priložnostmi tako na eni kot na drugi strani golov ni bilo, zato pa se je igra povsem razživela v drugem delu.

Že v osmi minuti nadaljevanja je (sumljivo) enajstmetrovko Bayernu priboril Robben, zanesljiv izvajalec pa je bil Lewandowski. Cristiano Ronaldo je štirinajst minut pred koncem obračuna poskrbel za izenačenje, a tekma je bila še vedno povsem odprta, saj so Nemci za podaljšek potrebovali vsega en gol. Le tega jim je uspelo doseči že v naslednjem napadu, ko je prišlo do velikega nesporazuma v obrambi Madridčanov, ki ga je z avtogolom zaključil Sergio Ramos.

To so bili trenutki Bayerna, v naslednjem napadu je čez gol streljal Vidal, potem pa je prav Čilenec zaradi drugega rumenega kartona moral zapustiti igrišče. Še ena sumljiva sodniška odločitev, saj so ponovljeni posnetki pokazali, da je Vidal z drsečim štartom odnesel žogo.

Na vrsti je bil podaljšek, v katerem si je Real s kar tremi zadetki priboril pot v polfinale. Najprej je v 105. minuti Ronaldo zadel iz evidentnega prepovedanega položaja, pet minut kasneje mu je zadetek pripravil še Marcelo, v 112. minuti pa je končnih 4:2 postavil rezervist Lucas Vazquez.

Na drugi današnji tekmi sta se pomerila Atletico Madrid Jana Oblaka in prijetno presenečenje letošnje Lige prvakov Leicester City. Angleži so v svojem krstnem nastopu v tem tekmovanju prišli vse do četrtfinala, tu pa so morali priznati premoč izkušenim Špancem.

Ti so že v prvem polčasu dosegli tako želeni gol v gosteh, ki je pomenil, da mora angleški prvak v nadaljevanju tekme za uvrstitev v polfinale zadeti kar trikrat. Gol Saula Nigueza je takoj na začetku drugega polčasa Jamie Vardy sicer izničil, a kljub izjemni podpori s tribun Leicesterju ni uspelo doseči še enega gola, ki bi dvoboj povsem odprl.

Jan Oblak je branil vseh devetdeset minut, tudi tokrat pa je poskrbel za nekaj lepih obramb.