Subašić: "Mbappe je fenomen, mati ga vozi na treninge"

Liga prvakov 19. Apr 201719:03 > 19:06
Dean Mouhtaropoulos, Getty Images Sport

Napadalec Monaca Kylian Mbappe je v letošnji sezoni "eksplodiral" in se posledično znašel na seznamu želja največjih evropskih klubov.

Mladi Francoz blesti in je eden izmed najzaslužnejših za vodilni položaj Monaca v francoskem prvenstvu ter verjetnemu nadaljevanju tekmovanja v Ligi prvakov. “Saj ni čudno, da se vsem meša, če je pa na treh tekmah izločilnih bojev Lige prvakov fant dosegel štiri zadetke. Res je fenomen, igra odlično, pa ima le 18 let,” je o svojem soigralcu povedal vratar Monaca, Danijel Subašić.

Hrvat trdi, da je Mbappe povsem prizemljen in da je res dober fant: “Ni domišljav. Vsi govorijo o več stotih milijonih evrov, ki ga čakajo v prihodnje, njega pa na treninge vozi kar njegova mati ali pa klubski voznik. To vam najbolje sporoča, kako zelo trdno je na tleh. Verjemite mi, lahko je še boljši. Na treningih se vsak dan prepričam, kako zelo bojevit je. Pred tem igralcem je res veličastna kariera.”

Skrivnost odličnih rezultatov ekipe iz kneževine je tudi odlično vzdušje v slačilnici, potrjuje hrvaški čuvaj mreže: “Nekateri bolj starejši mlajšim pomagamo z nasveti in se pogovarjamo, da čim lažje vstopijo v nogometni svet odraslih in bi skupaj letos prišli do čim boljšega rezultata, to pa je osvajanje lovorik.

Monaco danes zvečer ob 20.45 uri čaka povratna tekma četrtfinala Lige prvakov z Borussio iz dortmunda. Prva tekma v Nemčiji se je končala z zmago francoske ekipe (2:3),  srečanje pa je bilo v senci terorističnega napada na klubski avtobus Borussie, pri katerem jo je skupil branilec Marc Bartra.